Aďka

sučka
01/2017
25.02. 2022
kríženec
47cm; 22kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Aďka sa našla zrazená na Prešovskej ceste v Košiciach, pri časti Zelený dvor, odkiaľ pravdepodobne pochádzala. Bola hneď prevezená na veterinárnu kliniku, kde bola hospitalizovaná, vyšetrená a operovaná.

Najlepšie psíky mali najťažší život a Aďka je toho dôkazom. Aďka je najväčší mojkoš na svete. Úžasná povaha! K ľuďom je milá, priateľská a za sekundu je s Vami najväčšia kamarátka. Vyslovene potrebuje a vyhľadáva ľudskú spoločnosť. Je hravá a pripravená na akúkoľvek zábavu, ktorú vymyslíte, a keď vy nie, Aďka ju vymyslí za Vás. Užíva si život plnými dúškami a kto si ju adoptuje, nikdy neoľutuje.

So psami a fenkami vychádza bez problémov, je nekonfliktná. Manipulácia je bezproblémová. Dnu sa správa slušne, veci neničí a má hygienické návyky. Aďka je vhodná do domu s prístupom dnu, alebo do bytu. Vhodná k deťom, aj pre prvopsíčkarov.

ZDRAVOTNÝ STAV:
Aďka mala následkom autoúrazu zlomeninu pravej hrudníkovej končatiny. Labka bola operovaná a je plne funkčná.

Pri vyšetreniach sa však zistilo, že má starú zlomeninu prednej ľavej končatiny, kde má deformáciu v oblasti lakťového kĺbu a má znížený rozsah pohybu. Operáciu MVDr. Hluchý zvažoval, ale rozhodli sa neoperovať, pretože by to neprinieslo požadovaný efekt. Aďka túto labku používa na 40%.

Každopádne Aďka je v poriadku, zdravá, síce z nej nebude atlét, ale je šťastná, spokojná a pripravená nájsť si svoj pravý domov.

VAŠA SKÚSENOSŤ S AĎKOU:
1. “Dnes sme zobrali Aďku na výlet. Je to pokojná, zlatá fenka. Celý čas bola veľmi milá, nemali sme s ňou ani jeden problém. Po zoznámení nás hneď začala oblizovať a vrtieť chvostíkom. Cestu autom zvládala úplne bez problémov. Zo začiatku trošku kňučala, ale hneď, ako začala pozerať z okna, sa upokojila a neskôr si aj ľahla. Na prechádzke bola veľmi pokojná, pekne išla na vodítku, vôbec neťahala, vlastne by to vodítko ani nepotrebovala. Tým, že mala operovanú labku, sme vybrali ľahšiu prechádzku. Tempo si Aďka určovala sama, sem tam sme zastali, aby si oddýchla. Na ostatných psov ani nereagovala, jediné, čoho sa bála, sú autá.”

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF