Albín

pes
08/2020
29.12. 2021
kríženec
57cm; 25kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Albín sa našiel zrazený pri ceste, časť Zelený dvor, Košice. Bol hneď prevezený na veterinárnu kliniku, kde bol napojený na infúzie a absolvoval potrebné vyšetrenia. Anamnéza znela – osteosyntéza a diagnóza fraktúra radia a úplný PHK.

Albín bol operovaný a dňa 07.01. 2022 bol z kliniky prepustený k nám do útulku s nariadeným kľudovým režimom. Dňa 12.01. 2022 bol na kontrole, kde mu vybrali stehy a skontrolovali ranu. Všetko bolo v poriadku. Dňa 18.02. 2022 Albín absolvoval operáciu, pri ktorej mu bol z labky vybraný implantát (platnička) z labky. Albín je už po kompletnej liečbe, zdravý a bez obmedzení.

Albínko je od prvej chvíle veľmi veselý psík, ktorý miluje ľudí, hladkanie a pozornosť si užíva na 110%. Dušou je to večné šteniatko. Je to stvorenie, ktoré vám dá úplne všetko, aj to, čo nemá, len aby ste ho ľúbili a mohol byť čo najbližšie k Vám.

Udržať Albínka v kľudovom režime po operáciách bolo veľmi náročné, keďže je to mladý, aktívny a veľmi natešený psík. Ak sme pri ňom a nevšímame si ho, začne nás jemne obkuskávať a upozorňovať na seba  “Haló tu som, hladkaj ma.” Albínko chce pohyb, ale ak sa mu budete venovať a bude mať veľa hračiek, bude spokojný a naozaj poslušný psík.

Prospel by mu výcvik a naučiť ho chôdzi na vodítku. Albínkovi sa určite predtým nikto nevenoval, preto si teraz všetko užíva a učí sa novým veciam. Je to veľmi vnímavý a múdry pes. V útulku sa stihol naučiť sadni, ľahni, daj pac a vie aj, čo znamená mňam mňam – že mu človek chce dať niečo fajne.

Potrebuje k sebe skúsenejšieho človeka, ktorý vie ako na hyperaktívnych psíkov. K menším deťom vhodný nie je, pretože dosť od radosti skáče. So všetkým sa chce hrať, čo znamená, že trošku veci ničí, sem tam šteká, ale to len preto, aby dostal pozornosť. Albínko vychádza so psami aj s fenkami, chce sa so všetkými hrať. Manipulácia je bezproblémová a má hygienické návyky.

Albínko si hľadá aktívnu rodinku, ktorá bude mať dostatok času sa mu venovať a tráviť s ním čas. Ideálny domov pre Albína je domček s prístupom dnu.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF