Ariel – rezervovaná

sučka
02/2021
kríženec
38cm; 6,7kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Ariel sme zachránili ešte v máji 2021, jej príbeh bol veľmi smutný…

“Prijali sme ubolené, malé šteniatko, ktoré sa našlo v kríkoch, kde plakalo. Najväčšia hrôza prišla na veterinárnej klinike, kde po RTG vyšetrení sa zistilo, že má ZLOMENÉ 3 LABKY – DVE ZADNÉ A JEDNU PREDNÚ.”

Malá Ariel mala vtedy len 3 mesiace… Absolvovala operáciu labiek a následne bola prijatá do rehabilitačného centra. Po prepustení z centra išla Ariel do dočasnej opatery, kde sa o ňu príkladne starali, ďalej rehabilitovali a následne si ju aj adoptovali. Žiaľ, pred pár dňami sme dostali správu, že Ariel si musí hľadať nový domov z rodinných dôvodov.

Akokoľvek je nám to ľúto, nič na tom nezmeníme. Ariel potrebuje nový domov. Zatiaľ je v pôvodnej rodine odkiaľ nám o nej napísali:

“Ariel je úžasná a flexibilná fenka. Veľmi dobre sa s ňou pracuje, je to múdra fenka, len treba byť dôsledný, nakoľko je ešte mladá. Povahu má bezproblémovú. Miluje každého a všetko. Nemá problém s inými psami a fenkami, ani s mačkami. Deti má veľmi rada, hneď ku každému príde a teší sa spoločnosti. Sem tam vonku zašteká, keď sa jej niečo nepáči, napr. keď má niekto barle alebo na človeka v podnapitom stave. Manipulácia s ňou je taktiež bezproblémová, aj u veterinára, vôbec nie je agresívna, skôr je opatrnejšia a bojazlivejšia, vzhľadom na to, čím si prešla. Zo začiatku sa veľmi bála áut, ale teraz po socializácii, to zvláda výborne. Tak isto sa aj rada vozí v aute. Ovláda základné povely aj privolanie. Je veľký jedák, aj keď to na nej nevidno. Hygienické návyky má už zvládnuté na 100%. V byte nič neničí, ani topánky ju nezaujímajú, skôr má rada hračky, kostičky a lopty. Vzhľadom na to, že mala zložitú operáciu troch labiek, behá ako raketa a užíva si to. Ani nie je vidno, že je po operácii. Prednú labku má sem tam citlivejšiu, napr. pri hre s iným psíkom, že zakňučí. A čo nemá rada? Ani neviem. Ona je tak prispôsobivá, že ani nedáva najavo, keď sa jej niečo nepáči. Je veľmi vďačná za všetko a oddaná.”

Ariel si hľadá milujúci domov, rodinku ktorá ju bude brať ako člena rodiny. Domov jej hľadáme do bytu, alebo domu s úplným prístupom dovnútra.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0905671142, alebo na alexandra.slobodnikova@gmail.com.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF