Asterix

pes
02/2017
kríženec
51cm; 26,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Asterix sa dlhé mesiace túlal na sídlisku Furča v Košiciach. Hlásilo nám ho desiatky ľudí, mnoho ľudí sa ho snažilo odchytiť, ale bolo to beznádejné. Až jedného dňa sa to podarilo.
Tak ako sa Asterix túlal pre neho nebolo bezpečné a aj na jeho zdraví sa to prejavovalo. Chudol, kríval atď. Takýto zivot pre neho nemal budúcnosť…
Asterix konečne dostal šancu nájsť si svoj pravý domov!
Asterixa vychovala ulica, plachosť, neistota a strach.
Začiatky v útulku boli ťažké, ale každý deň Asterix urobil maličký pokrok ešte mu chýba pár “krokov” ale to zvládne rýchlo. Je to múdry chlapec!
Asterix je aktívny, milý a mladý psík. Ľudí privíta vrtiacim chvostíkom a aj keď kúsoček stále opatrný dostanete od neho pusinky. Je to velikánsky miláčik, len konečne musí zistiť, že sú aj dobrí ľudia a nemusí sa všetkých báť.
So psami a fenkami nemá aboslútne problém, aj keď bol na ulici každý psík bol jeho kamarát.
Manipulácia je bezproblémová, avšak Asterix sa stále trošku bojí no agresívny nie je!
Asterix si hľadá skúseného majiteľa – pre správnu socializáciu. K prvopsíčkarom vhodný nie je. Určite bude rád ak v domove bude mať aj psieho kamaráta – veľmi mu prospieva spoločnosť iného psíka.
Nový domov si hľadá do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.
ASTERIX SI HĽADÁ AJ DOČASNÚ OPATERU – “SOCIALIZAČNÚ” A DLHODOBÚ.
DO DOČASNEJ OPATETY VŠETKO ZABEZPEČÍME.
VAŠA SKÚSENOSŤ S ASTERIXOM:
1. “S Asterixom sme boli sa prejsť na Turniansky hrad.
Prvé nastupovanie do auta sa mu veľmi nepáčilo, ale zvládli sme to. Cestou v aute si pekne ležkal. Na vodítku chodil ukážkovo, pekne pri mne vodítko bolo uvoľnené.
Ľudí si veľmi nevšímal kým neboli veľmi blízko, vtedy od ľudí odchádzal čo najďalej, ale úplne v kľude, nespanikáril ani nič. So psov sa väčšinou tešil, nebol s ním žiadny problém.
Jediné čo keď ho človek hladká je stuhnutý, musí vidieť že k nemu ide ruka inak sa zľakne ( žiadny náznak agresivity). Keď som ho už hladkala pekne stal a keď som ho prestala hladkať spravil nenápadný krok ku mne, ale keď som sa ho zas dotkla stuhol.
Potrebuje určite čas kým si zvykne na nových ľudí a začne im dôverovať, ale určite sa pre jeho dôveru oplatí bojovať je to úžasný hauko.”
2. “Dnes sme zobrali na výlet Asterixa. Asterix bol zo začiatku veľmi opatrný aj sa trochu bál, je to veľmi senzitívny psík treba k nemu pristupovať opatrne a s trpezlivosťou. Do auta sme ho naložili bez problémov, celý čas pekne ležal. Pre Asterixa je najlepšie ak zoberiete k nemu na výlet kamaráta, ktorý mu bude oporou.”

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie