Asterix

pes
02/2017
kríženec
51cm; 26,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Asterix sa dlhé mesiace túlal na sídlisku Furča, Košice. Hlásilo nám desiatky ľudí, mnoho ľudí sa ho snažilo odchytiť, ale bolo to beznádejné. Až jedného dňa sa to podarilo. Určite si niekto povie “veď mu bolo dobre” – tak verte, že nebolo. Tak, ako sa Asterix túlal, pre neho nebolo bezpečné a aj na jeho zdraví sa to prejavovalo. Chudol, kríval atď. Takýto život pre neho nemal budúcnosť…

Asterix konečne dostal šancu nájsť si svoj pravý domov! Asterixa vychovala ulica, plachosť, neistota a strach. Začiatky v útulku boli ťažké, ale každý deň Asterix urobil maličký pokrok ešte mu chýba pár “krokov” ale to zvládne rýchlo. Je to múdry chlapec!

Asterix je aktívny, milý mladý psík. Ľudí privíta vrtiacim chvostíkom a aj keď kúsoček stále opatrný dostanete od neho pusinky. Je to velikánsky miláčik, len konečne musí zistiť, že sú aj dobrí ľudia a nemusí sa všetkých báť. S vodítkom nie je ešte uplne kamarát, ale učí sa. So psami a fenkami nemá aboslútne problém, aj keď bol na ulici každý psík bol jeho kamarát. Manipulácia je bezproblémová, avšak Asterix sa stále trošku bojí, no agresívny nie je!

Asterix si hľadá skúseného majiteľa – pre správnu socializáciu. K prvopsíčkarom vhodný nie je. Určite bude rád ak v domove bude mať aj psieho kamaráta – veľmi mu prospieva spoločnosť iného psíka. Nový domov si hľadá do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

Asterix si hľadá aj dočasnú opateru – socializačnú a dlhodobú. Do DO všetko zapezpečíme.

VAŠA SKÚSENOSŤ S ASTERIXOM:

1. “S Asterixom sme boli sa prejsť na Turniansky hrad. Prvé nastupovanie do auta sa mu veľmi nepáčilo, ale zvládli sme to. Cestou v aute si pekne ležkal. Na vodítku chodil ukážkovo, pekne pri mne, vodítko bolo uvoľnené. Ľudí si veľmi nevšímal, kým neboli veľmi blízko, vtedy od ľudí odchádzal čo najďalej, ale úplne v kľude, nespanikáril, ani nič. Zo psov sa väčšinou tešil, nebol s ním žiadny problém.

Jedine, keď ho človek hladká, je stuhnutý, musí vidieť, že k nemu ide ruka, inak sa zľakne (žiadny náznak agresivity). Keď som ho už hladkala, pekne stál, a keď som ho prestala hladkať, spravil nenápadný krok ku mne, ale keď som sa ho zas dotkla, stuhol. Potrebuje určite čas, kým si zvykne na nových ľudí a začne im dôverovať, ale určite sa pre jeho dôveru oplatí bojovať, je to úžasný hauko.”

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie