Bobík

pes
x kríženec
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Bobi, typický dedinský psík si behá po dedine… Behá až do chvíle, dokým si z neho niekto neurobí živí terč… Strelí raz, druhý raz a znova a znova. Bobi už po dedine nebehá, leží…Vystrašený, v bolestiach sa snaží odplaziť do bezpečia. Ak čakáte, že napíšeme, že už mu niekto pomohol, musíte počkať… Bobi sa plazí po dedine, snaží sa dostať do jedného z dvorov. Bohužiaľ uviazne v plote, nedokáže sa odtiaľ dostať, nemá silu…A tak leží, zadné labky už nedokáže ovládať, vystrašený a zakliesnený v plote. Stále čakáte, že mu niekto pomohol? Nie nie…z plota ho síce niekto vytiahol, ale viac sa o neho nestaral. Veď…Bobi je len dedinský pes, takých je mnoho. Bobi sa plazí po chodníku, zadné labky nevládne ťahá za sebou….už už si ho niekto všimol, volá starostu. Starosta príde a aj odíde, Bobi ostáva na ulici. Okolo chodia deti zo školy, ľudia z práce, bežný poobedný ruch v obci. Pár ľudí si už Bobiho všimlo, snažia sa pomôcť. Volajú Linku proti krutosti Slobody zvierat, tá im poradí, aby kontaktovali starostu, ale ten nič neurobil, tak z Linky volajú k nám do útulku. “Psík leží už 6 hodín na chodníku”, viac sme počuť nemuseli. Prišli sme na miesto, Bobi leží na zemi a pri ňom na nás čakali nahlasovatelia. Berieme Bobika ako sme ho nazvali a utekáme na veterinu. Urobili sa RTG snímky a tie ukázali, že z Bobiho si niekto urobil terč. Broky mu zasiahli chrbticu…môže dôjsť k celkovému ochrnutiu. Bobi ostal hospitalizovaný, dostal lieky na bolesť, je napojený na infúziu a zajtra ho čaká komplexné vyšetrenie.

AKTUALIZÁCIA Bobik úspešne absolvoval v piatok 14.decembra operáciu. Pri operácií sa zistilo, že miecha viditeľne poškodená nie je, projektil však poškodil nervový koreň vystupujúci na jednej strane. Zatiaľ nevieme odhadnúť, ako dlho bude trvať rekonvalescencia, ktorá sa odvíja aj od toho, ako dlho pred operáciou došlo k neurologickému poškodeniu. Veľmi dôležitá bude následná rehabilitácia, masáže a balančné cvičenia, je to dôležitá súčasť procesu pri takýchto prípadoch, bez nej by ani operácia nemala význam. Bobi bol vážne dehydrovaný a je veľmi veľmi chudučký, bude musieť veľmi bojovať aby sa pozbieral. Ďalšia rana od projektilu sa našla na hlave pri papuľke, našťastie je z toho len povrchové zranenie. Po víkende keď trošku zosilnie a pozbiera sa z traumy a operácie uvidíme ako sa zotavuje.

AKTUALIZÁCIA 18.december

Dnes sme Bobíka presunuli z kliniky UVL do centra Wetpet. Pani doktorka z UVL verí a my tiež, že Bobík bude chodiť. Bobčik je obrovské zlatíčko, sám s prednými labkami naznačuje aby ste ho hladkali, nezanevrel na ľudí aj keď mu niekto veľmi ublížil. Je to skromné psíčatko, ktoré chce byť len ľúbené. V centre Wetpet absolvuje dôležité rehabilitácie, masáže a pod. a pevne veríme, že Bobi nám čoskoro ukáže aký je veľký bojovník. Vám všetkým podporovateľov Bobika patrí OBROVSKÉ ĎAKUJEME. Bobko má už skoro úplne vyplatenú operáciu a zaplatených 32 rehabilitácií. ĎAKUJEME

AKTUALIZÁCIA 29.január

Dnes sme boli Bobíka pozrieť do Wetpet centra. Ako sme vošli dnu vybehol na nás bieločierny psík s vrtiacim chvostíkom, pár sekúnd nám trvalo dokým sme si uvedomili, že je to náš Bobík. Bobík chodí, teší sa a je to veľké mojkadlo. Chodil od jednej k druhej aby sme ho škrabkali a mojkali. Úžasný havko. Zadná nôžka nie je úplne funkčná, ale momentálny stav je už teraz veľmi dobrý. Bobík je milý, rozumný psík vďačný za všetko. So psami vychádza úplne bez problémov. Vie ostať sám, neničí a nešteká. Ešte ho čaká kontrola, pár vyšetrení, kastrácia a čo chvíľa bude pripravený ísť domov. Bobko si zaslúži láskavý domov kde bude už len šťastný. Ideálny by bol pre neho domček s prístupom dnu, ale aj v byte si bude užívať. Predbežne hľadáme Bobíkovi domov už teraz. V prípade ďalších informácií nám volajte na naše tel.č. 0907441447, alebo nám napíšte tu na FB správu. Ďakujeme, že ste bojovali s nami a zbierka s názvom BOBIKBUDECHODIŤ sa splnila.

AKTUALIZÁCIA  25.03.

Prešli skoro dva mesiace a my Vám prinášame aktuálne informácie o Bobíkovi. Bobík si užíval rehabilítácie vo Wetpet o mesiac dlhšie pretože, si to jeho stav vyžadoval. Trebalo ešte “zapracovať” a tak sme od Wetpet dostali jeden mesiac rehabilitácií zdarma, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Bobík už od marca je v dočasnej opatere u slečny Veroniky, ktorej ďakujeme za urgentnú pomoc pre Bobíka aby neskončil v útulku. BOBÍK, ALE POTREBUJE SVOJ DOMOV Z dočasnej opatery nám Veronika o Bobkovi napísala: “Napriek miernemu hendikepu mu pohyb nerobí problém ideálny by pre neho bol domov kde nie je veľa schodov a kde nie je klzká podlaha, poradí si so všetkým no schody zvládne maximálne 3. Ožil, zaujíma sa o všetko nové, vychádza so psami aj fenkami rôznej veľkosti, uprednostňuje však pokojných a nevtieravých psov. Mačky znáša, dokáže s nimi žiť ale mačka pred ním nesmie utekať lebo ju ponaháňa. Človeku dovolí akúkoľvek manipuláciu, paniku má keď ho dvihne niekto na ruky. Hygienické návyky 100%. Keď si zvykne na chod domácnosti, chodí sa aj pýtať ku dverám. Chutí mu jesť, rád sa nechá hladkať aj si sám hladkanie pýta, zbožňuje prechádzky ale on si nevie určiť kedy je čas na oddych tak ho treba krotiť. Hodí sa do rodiny kde uvítajú pokojného a rozumného psa, ktorého netreba brať na túry a ktorý doma nič nezničí. Vie ostať sám doma bezproblémov, šteká iba zriedka ak ho k tomu vyprovokuje štekot iného psa. Nie je náročný, potrebuje iba dobré jedlo, pohodlný pelech, hladkanie a kratšie prechádzky párkrát do dňa.” BOBKO POTREBUJE SVOJ TRVALÝ LÁSKAVÝ DOMOV. V prípade záujmu o Bobíka volajte na naše tel.č. 0907441447.