Brownie

pes
02/2022
28.03. 2022
kríženec
šteniatko
áno
áno
áno
áno

Popis

Maličký Brownie sa našiel pri obci Kechnec. Keď k nám prišiel, vážil len 1,2kg. Na drobnom telíčku mal chrasty a lysé okrúhle miesta. Po veterinárnych vyšetreniach sa zistilo, že na koži má plesne. Denne sa musel natierať predpísanou mastičkou a kúpať v špeciálnom šampóne. Liečba trvala niekoľko týždňov, ale bola úspešná a Brownie je vyliečený.

Keď sme si už mysleli, že Brownie je v poriadku, tak sa zistilo, že má problém s labkami. Na veterinárnej klinike u MVDr. Hluchého sa zistila príčina – metabolické ochorenie kostry – syndróm karpálnej laxity – laicky vysvetlené = predné labky má trošku ohnuté, čo je na základe odborného ortopedického vyšetrenia spôsobené nedostatočnou integritou svalov, šliach a väzov. Táto deformita je bežná u stredných až veľkých plemien psov. Vo všeobecnosti sa prejavuje u šteniat, ktoré boli oddelené od svojich matiek skôr, ako by mali byť, a kŕmené boli nevhodnou stravou. Vek šteniat ovplyvnený touto deformitou sa pohybuje medzi 6 – 24 týždňami. Brownie dostáva momentálne špeciálnu šteňaciu stravu, ktorá je základným prvkom “liečby”.
Na zlepšenie stavu nie je potrebný žiadny operatívny zákrok, len dodržiavať stanovenú stravu. Je vhodné s ním cvičiť doma jednoduché cviky a nechávať šteniatko chodiť vonku na prírodných plochách čo najviac. To mu umožňuje správne používať svaly na nohách. Všetko je na dobrej ceste a Brownieho čaká onedlho kontrola u pána veterinára. Výsledok kontroly doplníme.

Brownie je šteniatko ako každé iné – milé, hravé a rozkošné. Má veľmi hravú a veselú povahu. S každým sa chce hneď hrať. Je to šikovný, učenlivý a veselý psík. Je aktívny a stále niečo vymýšľa, ako sa zabaviť. Všade musí byť, všetko musí vidieť a všetko preskúmať. Užíva si mojkanie, škrabkanie a plnú pozornosť. So psami a fenkami vychádza úplne bez problémov. Brownie nemá s ničím a nikým problém, on miluje všetko. Hygienické návyky je potrebné doladiť.

VEĽKOSŤ: cca 3kg – 23.05. 2022
Veľkosť v dospelosti – odhad: +/-15kg

Keď Brownie vyrastie, bude skvelý parťák či už na turistiku, psie športy, či len tak vylihovanie pri svojom páničkovi. Je to šteniatko, ktoré bude presne také, aké si ho vychováte. Brownie hľadá ten najlepší domov. Je vhodný do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu. Šteniatko je vhodné pre láskavú, zodpovednú a hlavne aktívnu rodinku, alebo jednotlivca.

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF