Brumík

pes
06/2015
19.08. 2022
kríženec
50cm; 17,7kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Brumík sa našiel v obci neďaleko Košíc ešte v roku 2019, neskôr sa adoptoval a po viac ako troch rokoch nám ho rodina vrátila z adopcie…

Brumíkov príbeh. Brumík sa túlal v obci a chodil od domu k domu a hľadal pomoc. Niekto ho tam musel vyhodiť, pretože ho v obci nikto nepoznal.

Brumíka sme zachránili a hneď previezli na veterinárnu kliniku, kde absolvoval veterinárne vyšetrenia. Bol mu zistený kožný parazit demodex a mnoho iných zdravotných problémov. Brumík začal náročnú a zdĺhavú liečbu. V súčasnosti je jeho stav stabilizovaný, ale Brumík musí mať špeciálnu starostlivosť do konca života. Nie je to náročná starostlivosť, ale musí byť dôsledná.

Brumík sa teší každému, je jedno, či ide o deti alebo starších ľudí, ľudskú spoločnosť si neskutočne užíva a doslova ju vyhľadáva. Brumík je veľmi priateľský, vždy sa rád príde pomojkať, poškrabkať alebo len tak Vám robiť spoločnosť. Svoje tempo a energiu prispôsobí svojmu pánovi, ale radšej má pomalšie prechádzky, kde si môže užívať voľnosť a možnosť dôkladne si oňuchať všetko vo svojom okolí. Ak je čas na leňošenie, verte, že ho nikto a nič nepredbehne a prvý leží a oddychuje. Je to slušne vychovaný a socializovaný psík. Psík za odmenu!

So psami a fenkami vychádza bezproblémovo, poteší sa parťákovi na prechádzkach aj pri leňošení. Brumík má stopercentné hygienické návyky, vo vnútri sa správa ukážkovo a veci neničí. Manipulácia je bezproblémová.

Napriek svojej bezproblémovej povahe Brumíka odporúčame ku skúsenejším psíčkarom, keďže starostlivosť o neho je o niečo náročnejšia ako o bežného psíka. Brumík každodenne berie lieky a dvakrát do týždňa sa musí kúpať špeciálnym šampónom, aby sa mu stav kože nezhoršil. Čo sa týka stravy, má určené špeciálne granulky. Musí chodiť na pravidelné veterinárne kontroly, aby bol stav sledovaný.

BRUMÍKOVE LIEKY, DOPLNKY A STRAVA:

Dermipred 20mg 1/2 tbl jedenkrát denne.
Dvakrát denne vyčistiť uši s Otifree
Dvakrát týždenne vykúpať v šampóne Medivet
Granule VetLife UltraHypo (76€)

Brumík si hľadá láskavú, tak akurát aktívnu rodinku, ktorá mu dá všetku lásku a nehu, ktorú si zaslúži. Je vhodný do bytu alebo do domu s úplným prístupom dnu.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: