Bubo

pes
06/2009
25.05.2020
x kríženec
45cm; 9,8kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Bubov príbeh je smutný, ale pevne veríme, že si aspoň niekto zoberie ponaučenie a predtým, ako svojim starším rodičom donesie/nechá v dobrej viere psíka, sa zamyslí, či je to vhodné rozhodnutie pre obe strany.

VERÍME, ŽE “ZNIČENÝ” ŽIVOT BUBA BUDE MAŤ ASPOŇ MALIČKÝ ZMYSEL, KEĎ ASPOŇ JEDEN PSÍK TAKTO V BUDÚCNOSTI NESKONČÍ.

Volal nám starší pán, že musí dať svojho psíka preč, pretože sa k nemu nasťahovala dcéra s vnúčatami. Pán bol nešťastný, ale inú možnosť nemal. Najprv sme nechápali prečo je so psíkom na dvore problém, ale neskôr sme to pochopili. Bubka nám doniesli do útulku a my sme ho začali spoznávať… Bubo na nás útočil, vrčal a vôbec sa s ním nedalo spolupracovať. Nedával nám žiadne šance na zoznámenie. Jedlo z ruky nechcel, obojok mu nasadit nebolo možné, pohladkať? V žiadnom prípade! Dni utekali a naša snaha sa stupňovala. Volali sme bývalému majiteľovi a zisťovali ako spolu fungovali a aký bol Bubo doma. Informácie ktoré sme dostali boli pre nás šokujúce.

BOL TO LEN PES NA DVORE. DOSTAL JEDLO, VODU A TO BOLO VŠETKO. TAKTO BUBO PREŽIL VÄČŠINU SVOJHO ŽIVOTA – MÁ 11 ROKOV! DOTYK POZNAL LEN VEĽMI VEĽMI SPORADICKY.

Buba domov doniesol syn, ktorý sa mu zo začiatku ako-tak venoval, ale syn odišiel a Bubo ostal. Už sme pochopili prečo Bubo musel odísť zo svojho “domova”!

Bubo je u nás už nejaký ten čas a naučili sme sa s ním fungovať. Vieme mu pripnúť vodítko, vieme ho venčiť a vtedy je šťastný a spokojný. Dokonca ho už vieme púšťať aj na voľno a na pamlsok pekne pribehne a sadne si.

Teší sa nám, ale POHLADKANIE je možné len pod papuľkou. Hladkanie po hlavičke, alebo pohyb z hora nemá rád a upozorní nás na to hneď.
BUBO TO NEPOZNÁ! Hneď ako vidí ruku chce útučiť, nie je to však agresivita, ale strach z neznámeho. Naša snaha nekončí a na jeho socializácií budeme ďalej pracovať. Bude to pre nás náročné vzhľadom na to, že v útulku máme veľmi veľa práce, ale nevzdáme to s ním a skúsime nájsť riešenie ako mu viac pomôcť aby dostal šancu na nový plnohodnotný život.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu volajte na naše tel.č. 0907441447.

2% Z DANE