Dada

sučka
01/2014
kríženec
53cm; 16,7kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dada a jej sestra Didi – v útulku prehliadané plaché fenočky. Didi mala šťastie a dostala sa do dočasnej opatery a následne sa adoptovala. Dada stále čaká na svoj domov.

Dada je dobrá, rozumná fenočka s plachšou povahou, ale aj to len v niektorých situáciách. Má 100% hygienické návyky, nič neničí, nekňučí. Cez deň si spokojne leží v peliešku, vyhrieva sa na slniečku alebo len tak sleduje dianie okolo nej. Má rada loptičky, hračky a v lete má rada vodu a plávanie.

Dada je bezproblémová a len chvíľku trvá, kým si na nového človeka zvykne. Keď mu začne dôverovať, nechá sa škrabkať a mojkať. Nikdy nereaguje agresívne! Bojí sa kriku, stiahne uši a odíde do bezpečia, ale nikdy nereaguje vrčaním, nedajbože kusnutím! Manipulácia s ňou je bezproblémová. Nechá si nasadiť obojok i postroj, nechá si pripnúť vodítko. Na prechádzke pekne chodí popri človeku, na vodítku i navoľno – ak človeka už pozná.

Dada sa bojí cudzích psov, taktiež psov, ktorí sú na ňu príliš dotieraví. Snaží sa držať si od nich odstup, uteká od nich. Prvé dni/týždne preto bude musieť chodiť na vodítku s dobrým postrojom, cielená socializácia na psov u skúseného majiteľa by bola pre ňu ideálna.
Taktiež nemá rada náhle pohyby, alebo keď je niekto na ňu príliš hŕŕ. Je preto vhodná k deťom až od veku, kedy sa dieťa dokáže vedome správať ku psovi. Dada síce nekuše, ale z takýchto situácií sa snaží utiecť a bol by to pre ňu (aj pre vás) zbytočný stres.

Na svoj vek je Dada celkom hravá. Ak by v novom domove mala psieho kamoša, bola by to pre ňu veľká výhoda. Principiálne s inými psami i fenkami vychádza bezproblémovo, keď ich spozná. Dokáže sa veľmi naviazať na svojho psieho kamaráta a úplne sa zmení. Dada s kamarátom je spokojná a šťastná – má pocit bezpečia a pohody.
Dada má veľmi rada prechádzky, výlety a bude perfektná spoločníčka. Je aktívna tak akurát a keď bude čas na oddych, rada sa prispôsobí.

Dada hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu. Odporúčame ju skôr ku skúsenejšiemu majiteľovi, alebo rozumnému prvopsíčkarovi. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF