Dena

sučka
10/2023
12.01. 2024
7kg - 12.01. 2024, Veľkosť v dospelosti - odhad: +/- 25kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Maličká Dena pochádzala z mestskej časti Luník IX, Košice. Bol jej diagnostikovaný parvovírus. Zabezpečili sme jej potrebnú liečbu, Dena zabojovala a teraz je pripravená nájsť si svoj vysnívaný domov.
DENA SA NACHÁDZA V DOČASNEJ OPATERE ODKIAĽ NÁM O NEJ NAPÍSALI:
29.01. “Dena je miláčik a veľký maznáčik a je veľmi učenlivá. Za tých pár dní sa naučila okrem predchádzajúcich povelov aj:
“ľahni”
“choď čurať” – tento povel je super, otvorím vchodové dvere na paneláku, dám povel a už je na svojom mieste🙂
“miesto” a “čakaj” – keď sa pred dverami utierajú labky a bruško, má tam paličku, s ktoru sa zamestnáva pri ich čistení
“zober paličku” – na každej prechádzke vystriedame pár paličiek, učíme sa ich nosiť a, samozrejme, zahrať sa s nimi
Hygienické návyky dolaďujeme, nehoda sa nám nestala už viac ako týždeň. Posledné venčenie v noci o 22:00h, vydrží cca do 4:30h.
Ušká sa jej v priebehu pár dní postavili, ale zároveň aj onedlho spadli, preto je vhodné dopĺňať výživu(1/2 tablety Hyalex).
Dena je živé striebro, ktoré potrebuje veľa lásky a ktorú VÁM ale stonásobne vráti🥰
17.01. “Opäť Vám posielam pár fotiek Deny a pár slov o nej 🙂
Doma je Dena neskutočne hyperaktívna, zvedavá, všade chce byť a všetko chce stihnúť. Našej Orle nedá vydýchnuť, pri hre vrčí, šteká, skáče a neustále dobiedza a naša Orla ako veľká sestra si nechá skákať aj po hlave 😁. Dena je veľmi učenlivá, rýchlo pochopila, na čo slúži podložka. Samozrejme, hygienické návyky ešte treba doladiť. Ale vonku, akonáhle sa vyciká, už sedí pri nohách a čaká na dobrôtku😀. Krásne počúva na povely KU MNE a SADNI, za pamlsok urobí všetko.
Vonku chce preskúmať celý svet a doslova všetko oštekáva. Ale akonáhle jej dám povel KU MNE, prestane a čaká na niečo fajné pod zub. Na prechádzke ku iným psíkom je zatiaľ nedôverčivá, radšej ich z diaľky ošteká a keď sa priblížia, hľadá útočisko pri mojich nohách. Takisto nedôveruje cudzím ľudom, ktorí sa jej prihovoria a chcú ju pohladkať. Ale všetko chce čas a určite sa rýchlo naučí slušne sa správať.
V noci spí so mnou a Orlou na posteli vo svojom peliešku. Aj keď mám vypnutý radiátor a neustále vetrám, jej kožúšok ju v noci príliš hreje a zo spánku dychčí a budí sa. Preto okamžite otváram okno a ideme sa na pár minút vyvetrať vonku(cca o polnoci), vycikať a vykakať a po návrate domov je už fajn a vydrží spinkať do pol piatej, kedy vstávam.Potom mi je už v pätách, alebo otravuje Orlu svojím bojovým umením.😆
1. Dena je veľký jedák, neustále hladná a nehanbí sa ukradnúť sem tam niečo aj s Orlinej misky. A Orla má s ňou toľko trpezlivosti 🙏🙏🙏, čiže ak pôjde k nejakému psíkovi, určite musí byť kľudný a trpezlivý.
2. Dena určite potrebuje niekoho, kto má čas na jej výcvik a zamestnanie hlavičky, pretože ako správny psík s vlčiakovskými koreňmi neustále potrebuje niečo robiť a nemá čas na oddych
3. Určite sa jej bude viac páčiť vo výbehu so zateplenou búdou ako v byte, nakoľko sa v noci neustále ochladzuje”
13.01. “Posielam Vám pár fotiek z prvých spoločných chvíľ s Denou. Je to zvedavé šteniatko, poprezerala si celý byt, prekutrala už všetky rohy a najlepšie zo všetkého je, keď môže sa šaliť s Orlou na posteli 😁.
Samozrejme, ešte je trošku neistá v novom prostredí, ale za pár dní sa to určite zlepší.”
VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME ZA PERFEKTNÚ DOČASNÚ OPATERU ❤️
Maličká Dena hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu. Šteniatko je vhodné pre láskavú, zodpovednú a aktívnu rodinku, alebo jednotlivca.
Pre ľudí, ktorí majú vyhradený čas vo svojom živote aj pre psíka.
Prevoz cez hranice do Čiech – NIE JE MOŽNÝ z dôvodu prebiehajúcej vakcinácie.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.