Dexter rezervovaný

pes
2018
04.08.2020
x kríženec
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Niektorí ľudia nemajú v sebe ani štipku slušnosti, súdnosti a zodpovednosti. Dňa 04.08. v poobedňajších hodinách nám pri vstupe do útulku vyhodili psíka!

Hneď na úvod sa vyjadríme k názoru “Lepšie tak, ako by ho mali vyhodiť do lesa” a pod. Majiteľ je zodpovedný za svojho psa, nie my!! Normálny človek zváži všetky svoje možnosti, okolnosti a rozmýšľa predtým ako si zadováži psa. Tento psík má približne dva roky! Ako dlho rozmýšľal jeho majiteľ? Asi vôbec! Tento pes bol vyhodený pri ceste – ak by spôsobil tragickú dopravnú nehodu, kto bude zodpovedný?? Na koho sa ukáže prstom??

Tento psík zobral miesto urgentným prípadom, ktoré čakajú na záchranu!! Aký mal majiteľ dôvod, že sa ho takýmto spôsobom zbavil? Išiel na dovolenku? Alergia? Žene sa nepáčil? Šteká? Potrebuje pohyb a nemali na neho čas? Bol problém zavolať nám a dohodnúť sa??? Tento psík momentálne posunul celý náš poradovník o niekoľko týždňov! Na poradovníku máme URGENTNÉ PRÍPADY – každý deň rozmýšľame ako ich čo najskôr zachrániť a BUM niekto si príde a vyhodí svojho psa…! Aby ste si nemysleli…my sme radi, že psíka máme, ale takto sa to fakt nerobí !!!! Vybrať si, koho zachránime a koho zachrániť nedokážeme, je to najťažšie čo musíme denne urobiť. Ale je to realita, pred ktorou už nikto nemôže zatvárať oči.

Psík u nás dostam meno Dexter, má približne dva roky a zajtra ho čaká veterinárna prehliadka. Bude začipovaný, odčervený a vakcínovaný – to všetko musíme zaplatiť MY, nie majiteľ, ktorý si ho zadovážil! Ak by majiteľ objavil v sebe svedomie, môže nás kontaktovať na našom tel.č. 0907441447. Psíka už mu samozrejme NEVRÁTIME, ale bolo by minimálne slušné nám svoje konanie vysvetliť a uhradiť náklady za veterinárne úkony.

Aby sme mohli zachraňovať aj naďalej, najväčšia pomoc pre nás a našich útulkáčov bude, ak nám pomôžete s úhradou veterinárnych nákladov za zachránené životy. Sme v situácii, kedy nedokážeme sami uhradiť naše veterinárne dlhy a deň čo deň sa dostávame do väčšieho mínusu.

Ak sa rozhodnete pomôcť môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov IBAN: SK5009000000005111391211 Swift kód: GIBASKBX Poznámka: zachrana ❣ĎAKUJEME VÁM. ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI❣