Didi

5057
sučka
01/2014
x kríženec
53cm; 16,4 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Didi a jej sestra Dada čakajú na svoj domov už dlho. V útulku prehliadane plaché fenočky…Didi mala šťastie a dostala sa do dočasnej opatery kde sa z nej vykľul PERFEKTNÝ PSÍK, veď posúdte sami.
Z DOČASNEJ OPATERY NÁM O DIDI NAPÍSALI:
“Didi je od decembra v dočasnej opatere. Od prvého dňa sa vnútri v dome správa, akoby tak žila celý život. Má 100% hygienické návyky, nič neničí, nekňučí, nie je nervózna. Cez deň si spokojne leží v peliešku, rada si ohrýza plyšákov. Medzičasom si zvykla na prítomnosť človeka, na náhodné dotyky a pohladenia a začala si ich užívať. Ráno nás víta s vrtiacim chvostíkom a domáha sa pomojkania.
Manipulácia s ňou je bezproblémová. Nechá si nasadiť obojok i postroj, nechá si pripnúť vodítko. Na prechádzke pekne chodí popri človeku, na vodítku i navoľno. V lese/na lúke si rada pobehá, robí si kolečka, ale stále dbá na to, aby bola blízko človeka. Taktiež v lese nezabieha a neloví. Srnka alebo veverička, ktorá prebehne len pár metrov okolo nás, ju vôbec nezaujíma. Čiže by si zvykla rýchlo aj na mačku. Po návrate z vychádzky si nechá utrieť labky, na sprchu si zvyká tiež (zo začiatku sa jej veľmi bála). Didi si sama naskočí do auta, pri cestovaní pokojne sedí/leží.
Didi sa bojí veľkých cudzích psov, taktiež psov, ktorí sú na ňu príliš dotieraví. Snaží sa držať si od nich odstup, uteká od nich. Prvé dni/týždne preto bude musieť chodiť na vodítku s dobrým postrojom, cielená socializácia na psov u skúseného majiteľa by bola pre ňu ideálna.
Taktiež nemá rada náhle pohyby alebo keď je niekto na ňu príliš hŕŕ. Je preto vhodná k deťom až od veku, kedy sa dieťa dokáže vedome správať ku psovi. Didi síce nekuše, ale z takýchto situácií sa snaží utiecť a bol by to pre ňu (aj pre vás) zbytočný stres.
Na svoj vek je Didi celkom hravá. Ak by v novom domove mala psieho kamoša, bola by to pre ňu výhoda. Principiálne s inými psami i fenkami vychádza bezproblémovo, keď ich spozná. V dočasnej opatere je s dvoma ďalšími fenkami (ktoré sú od nej väčšie) a sú super kamošky. Didi má veľmi rada prechádzky, zvládne v pohode aj 30 km túry a dokáže byť veľmi rýchla. Bola by z nej super parťáčka na jogging alebo na bicyklovanie.”
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na
alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF