Dolly (Twigy)

sučka
08/2017
kríženec
13kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dolly sme zachránili ešte v roku 2017 z veľmi nevhodných podmienok. V tom roku bola aj adoptovaná. Žiaľ v domove sa zmenila situácia a z rodinných dôvodov musíme hľadať Dolly nový domov.

DOLLY SA TERAZ VOLÁ TWIGY A Z DOMOVA NÁM O NEJ NAPÍSALI:

“Twigy je veľmi milá, strašne rada sa hladká, škrabká, je to taký mojkačik. Vždy, keď niekto príde, teší sa, ľahá pod nohy, chce sa maznať, škrabkať. Čo sa ešte ľudí týka, keď niekto plače, tak to musí byť pri ňom. Celkovo aj keď deti zaplačú, je tam hneď prvá. Ona je veľmi zlatá a úžasná. Doma je úplne kľudná, nie je taká, že by štekala, alebo kňučala, ani keď je sama.

Inak je to poriadna raketa, veľmi hravá. Celkom rada sa učí. Nemá rada vyčesávanie, umyť sa nechá v pohode, aj labky po prechádzke. U veterinára sa trasie, ale neútočí. Bojí sa vysávača, metly a celkovo šuchotavé pohyby v jej blízkosti ju vedia vydesiť. Čo nemá rada, sú kolobežky, alebo ľudia na korčuliach, toho sa tiež bojí. My chodíme von s kočíkom a vie pekne ísť popri kočíku i keď občas potiahne, hlavne prvé minúty prechádzky.

So psami vychádza dobre, je hravá, ale pokiaľ na ňu vrčí pes, tak si to nenechá a prechádza do obrany. Odkedy ju napadol susedin pes maltezák, breše na biele psíky. Nikdy však žiadneho psa nenapadla. S deťmi by som bola opatrná, naše deti znesie, učím ich, ako sa správne chovať. Ale na prechádzkach sme zistili, že nás asi chce chrániť, tak už zavrčala aj na dieťa. Nemyslím si, že by kusla iného človeka, to by musel byť k nej vyslovene zlý.

Keď je niekto na ňu moc “hrrr”, tak sa trocha stiahne. Keď sa rozkuká, je to najmilší havo pod slnkom. Treba byť opatrný pri strave, má veľmi citlivý žalúdok už od šteniatka. Momentálne je zvyknutá na granulky značky Bodreek rovina. Keď vonku poolizuje trávu, potom dosť vracia. Je čipovaná, sterilizovaná, pravidelne očkovaná. Doma vie v pohode vydržať pár hodín, keď je človek v práci. Doma je zvyknutá oddychovať. Je v byte celoročne.”

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF