Eli

sučka
05/2022
23.05. 2022
kríženec
10,2 kg, výška 40cm - 31.08. 2022
áno
áno
áno
áno

Popis

Maličká Eli k nám prišla 23.05. 2022 nájdená na ulici Orechová v Košiciach. Na prvý pohľad rozkošné šteniatko ako každé iné, žiaľ nie je to úplne tak. Rozkošná určite je, ale od iných šteniatok sa líši svojim hendikepom. Malička Eli má pravdepodobne vývojovou vadou zle vyvinutú prednú labku, má len maličký kyptík. Tento zdravotný stav je bohužiaľ nezvratný, no to nebráni Elinke užívať si plnými dúškami šťastný a plnohodnotný život.

Elinka zo začiatku potrebuje trošku času, aby zistila, či môže novému človeku plne dôverovať, ale keď si Vás “otestuje” a oňuchá, tak ste si našli nového parťáka na šalenie a hranie sa. Elinka je veľmi živá a hravá, také malé klbko energie a šibalstva. Má typickú šteniatkovskú povahu a teda dlho neobsedí na jednom mieste a chce preskúmať každý kút domácnosti a vonku objavovať krásy sveta. Ani jej hendikep ju nezastaví a nespomalí pri plnení týchto cieľov.

Elinka má veľmi rada hračky na kusanie, pamlsky a maškrty a veľmi rada sa šalí a hrá s ľuďmi alebo s inými psíkmi. Nepáčia sa jej prudšie pohyby, tých sa trošku bojí a dá to najavo štekotom, no nikdy nie je agresívna. Elinka bude presne taká, akú si ju vychováte, je to veľmi bystré a učenlivé šteniatko. Aj napriek svojmu hendikepu je Elinka vhodná ku prvopsíčkarom, keďže si okrem trochy väčšej opatrnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a znalosti.

S inými psami nemá žiaden problém s každým psíkom by sa chcela hrať a byť veľká kamarátka. Elinka vychádza aj s mačkami. Pri pravidelnom venčení má Elinka hygienické návyky, vonku sa správa slušne a je naučená na prechádzky na vodítku. Vo vnútri sa správa ako typické šteniatko, a teda ak jej nenájdete aktivitu vy, nájde si ju sama a môže sa stať, že niečo rozhryzie od nudy. Nie je to ale nič, čo by trocha výcviku a trpezlivosti nenapravila. Elinka môže zo začiatku na nové zvuky a javy reagovať štekotom.

Eli je vhodná do domu s úplným prístupom dnu alebo do bytu. Ak by ste mali vážny záujem o Eli, zvážte všetky aspekty, aby nezažila tú najväčšiu zradu a neprišla o domov.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF