Eli

sučka
05/2022
23.05. 2022
kríženec
49cm; 15,8 kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Maličká Eli sa našla na ulici Orechová v Košiciach.

Na prvý pohľad rozkošné šteniatko ako každé iné, žiaľ nie je to úplne tak. Rozkošná určite je, ale od iných šteniatok sa líši svojim hendikepom. Malička Eli má pravdepodobne vývojovou vadou zle vyvinutú prednú labku, má len maličký kyptík. Tento zdravotný stav je bohužiaľ nezvratný, no to nebráni Elinke užívať si plnými dúškami šťastný a plnohodnotný život.

Elinka zo začiatku potrebuje trošku času (10min) aby zistila či môže novému človeku plne dôverovať, ale keď si Vás “otestuje” a oňuchá, tak ste si našli nového parťáka na šálenie a hranie sa.

Elinka je veľmi živá a hravá, také malé klbko energie a šibalstva. Má typickú šteniatkovsku povahu a teda dlho neobsedí na jednom mieste a chce preskúmať každý kút domácnosti a vonku objavovať krásy sveta. Ani jej hendikep ju nezastaví a nespomalí pri plnení týchto cieľov.

Aj napriek svojmu hendikepu je Elinka vhodná k prvopsíčkarom, kedže si okrem trochy väčšej opatrnosti nevyžaduje žiadne špeciálne zručnosti a znalosti. Elinka má veľmi rada hračky na kusanie, pamlsky a maškrty a veľmi rada sa šalí a hrá s ľudmi alebo s inými psíkmi. Nepáčia sa jej prudšie pohyby, tých sa trošku bojí a dá to najavo štekotom, no nikdy nie je agresívna. Elinka bude presne taká, akú si ju vychováte, je to veľmi bystré a učenlivé šteniatko.

S inými psami nemá žiaden problém s každým psíkom by sa chcela hrať a byť veľká kamarátka. Elinka vychádza aj s mačkami. Pri pravidelnom venčení má Elinka hygienické návyky, vonku sa správa slušne a je naučená na prechádzky na vodítku.

Vo vnútri sa správa ako typické šteniatko a teda ak jej nenájdete aktivitu vy, nájde si ju sama a môže sa stať že niečo rozhryzie od nudy. Nie je to ale nič, čo by trocha výcviku a trpezlivosti nenapravila. Elinka môže zo začiatku na nové zvuky a javy reagovať štekotom.

Elinku už absolvovala potrebnú amputáciu kyptíka (labky).

ELI JE MOMENTÁLNE V DOČASNEJ OPATERE ODKIAĽ NÁM O NEJ NAPÍSALI:

“Dobrý deň. Posielam nejaké fotky s Eli. ? Trošičku vyrástla, ale je to stále šteniatko a veľmi, veľmi aktívne… ? Napriek tomu, že má tri funkčné labky, je veľmi aktívna, behá rýchlo, doslova lieta ? Určite je vhodná pre aktívnu rodinu, potrebuje sa poriadne vybehať a venovať jej čas. Ešte to chce dosť práce s ňou, učiť ju a vychovávať, ale už celkom pekne chodí na vodítku a základné povely počúva. Chodíme dosť do lesoparku na prechádzky a miluje paličky, je to jej obľúbená zábava ich chytať. ?

So psíkmi vychádza v poriadku, jedine keď ju mám na vodítku, vtedy na nich zvykne štekať. Ale chodievame aj do venčoviska a hrá sa pekne so psíkmi.

Má trochu problém zostať sama doma, ničí veci. Keď jej nechám niečo na hryzenie, vtedy je to lepšie, ešte potrebuje na zuby. Ale aj tak trpí miernou separačnou úzkosťou, možno by pre ňu bola dobrá rodina s ďalším psíkom, aj predtým bola pri dvoch, takže je zvyknutá.

S deťmi takisto nemá problém, celkovo má rada ľudí, aj keď niekoho najprv obreše, nechať ju ovoniať a potom sa teší a zvykne si. ? Mrzí ma, že si Eli nemôžem nechať a dúfam, že sa jej ujme skvelá rodinka. ?

Eli si hľadá aktívnu, milú rodinu, ktorá ju bude brať ako člena rodiny. Je vhodná k deťom aj pre prvopsíčkarov.
Domov si hľadá do bytu, alebo domu s prístupom dnu.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.

 

Ďalšie informácie

Pohlavie

sučka

Šteniatko

nie