Ferko hľadá dočasnú opateru

pes
01/2022
29.05. 2022
kríženec
39cm; 4,6kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Dňa 29.05. 2022 bolo nahlásené šteniatko v zlom zdravotnom stave v mestskej časti Luník IX. Bolo hneď prevezené na veterinárnu kliniku, kde sa po komplexných vyšetreniach zistilo, že má zlomenú stehennú kosť a pomliaždenú pätu – ako ku zraneniam prišlo, nedokážeme posúdiť. Aby toho chudáčik nemal dosť, bol mu potvrdený parvovírus. Šteniatko dostalo meno Ferko.

Po prepustení z kliniky k nám prišlo malé, zlaté klbko, z ktorého sa vykľul riadny šibal. Ferko je ukecané psíča, ktoré len ťažko spĺňa nariadený kľudový režim. Aj keď sa veľmi snažíme, vyzerá to skôr, ako by sme chceli udržať šarkana vo vetre v kľude. Ferko má veľmi hravú a veselú povahu, s každým sa chce hneď hrať. Je to šikovný, učenlivý a veselý psík. Je aktívny a stále niečo vymýšľa, ako sa zabaviť. Všade musí byť, všetko musí vidieť a všetko preskúmať. Užíva si mojkanie, škrabkanie a plnú pozornosť.

So psami a fenkami vychádza úplne bez problémov. Ferko nemá s ničím a nikým problém, on miluje všetko. Keď Ferko vyrastie, bude skvelý parťák či už na turistiku, psie športy, či len tak vylihovanie pri svojom páničkovi. Je to šteniatko, ktoré bude presne také, aké si ho vychováte. Hygienickým návykom sa ešte len učí. Manipulácia je bez problémov, ale pri veterinárnych prehliadkach ho počuť až do Bratislavy.

ZDRAVOTNÝ STAV:
Ferko prekonal parvovírus a absolvoval operáciu labky, na veterinárnej klinike bol hospitalizovaný jeden mesiac. Zlomenina bola komplikovaná a je pravdepodobné, že bude musieť podstúpiť ešte jednu operáciu. Potvrdené to bude až po kontrole. Informácie o zdravotnom stave Ferka budeme aktualizovať.

Ferkovi by veľmi pomohla dočasná opatera, najlepšie s perspektívou domova. Všetko do dočasnej opatery zabezpečíme a náklady na potrebné veterinárne úkony uhradíme. Dočasnú opateru/domov si hľadá do bytu alebo domu a úplným prístupom dnu.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF