Garm

pes
10/2018
22.04. 2022
kríženec huskiho
56cm; 17kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Garm sa našiel dňa 22.04. 2022 na ulici Moldavská cesta – pumpa OMV v Košiciach. Garm mal čip, a tak sme sa dozvedeli trošku z jeho minulosti. Majiteľ ho daroval a ani nová, ani pôvodná rodina ho už nechce… Takýto osud má podľa nás 90% severských plemien na Slovensku. Krásne modrooké šteniatko chce každý, ale nikto si nenaštuduje povahu týchto plemien, a tak dospeláci chodia z jednej rodiny do druhej a končia na reťaziach a v kotercoch…

Predtým, ako prejavíte záujem o Garma, naštudujte si niečo o týchto plemenách. Garm je mladý, aktívny pes s typickou huskoidnou povahou. Ovláda povely sadni, ľahni. S ľuďmi vychádza dobre a je vhodný aj k deťom. So psami vychádza podľa sympatií, s fenkami je kamarát. Malé psy nemá rád – keď bol šteniatko, napadol ho malý pes.

Manipulácia je bezproblémová a hygienické návyky treba doladiť. Garm je vhodný k aktívnej rodine, ktorá mu dopraje každodenný pohyb a vie čo starostlivosť o toto plemeno obnáša.

VAŠA SKÚSENOSŤ S GARMOM:

1. “Dobrý deň, tak Vám preposielam fotky a videá zo včerajšieho výletu, kam sme vzali Garma (Háj – Zádielska planina – Turniansky hrad – Háj 9,6km). Cestou tam aj späť sme ani nevedeli, že máme nejakého psa v aute, cestu zvládol doslova bez slova a pokojne 🙂 . Taktiež zvládol aj našu túrku a za odmenu sme si na konci ešte pobehali, čiže energie má na rozdávanie, preto ho odporúčame určite k aktívne žijúcim ľuďom, pre ktorých príroda a pohyb je súčasťou života. Čo sa mi na jeho chovaní páčilo, bolo, že je voči cudzím ľuďom nekonfliktný a kľudnej povahy, nevadilo mu ani, keď okolo neho niekto prechádzal, zatiaľ čo si hryzkal sušené uško 🙂 Avšak pri fenkách (či moja Maya alebo ďalšiu, ktorú sme stretli) je taký nedôverčivý až dominantný, čo dá aj najavo, psíkov sme po ceste nestretli, čiže asi najlepšie, aby ho človek v tomto smere usmerňoval, inač nebol problém. Mayu po svojom boku akceptoval a bral ako členku svorky. Garm pekne reagoval na privolanie alebo povel sadni a počkal si na pamlsok. Taktiež, keď sme mali zložité úseky cestou dole a potiahla som vodítkom, aby sa zastavil, tak počkal, kým som sa ja nepohla a pokračovali sme ďalej v ceste. A taký detail – Garm vie byť maznoš, vyhľadáva kontakt a miluje škrabkanie na brušku. Tak ďakujeme za pekné chvíle s Garmom a držíme mu s mamou a Mayou prsty/labky”

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Psík nie je hračka pre deti! Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.
AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF