Hardy

pes
04/2013
22.04.2020
x kríženec
48cm; 19kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Ako sme zachránili Hardyho sa dočítate v dolnej časti textu.

Náš Hardynko je milý a priateľský psík. Užíva si u nás všetko dobré – hlavne kvalitnú a pravidelnú stravu. Hardy je pokojný psík, a preto ho odporúčame pokojnej, nie extrémne aktívnej rodinke. Je vhodný aj ku starším ľuďom. Samozrejme pohyb, vychádzky potrebuje, ale dlhé túry už nie su pre neho.
Hardy s fenkami vychádza bez problémov, samcov si vyberá, ale nie je útočný. Má hygienické návyky. Manipulácia je bez problémov.
Hardy bohužiaľ trpí na viacero ochorení. Liečby sú celoživotné a spočívajú v pravidelnom podávaní liekov a samozrejme kontrolách. Nie je to však nič hrozné a prognózy sú dobré, určite to nie je dôvod nedať Hardymu šancu na nový život.
ZDRAVOTNÝ STAV HARDYHO:
1. Hardymu bol diagnostikovaný syndróm suchého oka – obojstranný.
LIEČBA:
– Cyklosporinové kvapky – doživotne
– Aptus kvapky – doživotne

2. Hardymu bola diagnostikovaná hypotyreóza – ochorenie štítnej žľazy

LIEČBA:
– 3/4 tbl Forthyron 400g 2x denne – doživotne
– kotrola každých 6 mesiacov
3. Hardy má zvýšený parameter SDMA – skorý parameter obličkového zlyhania
LIEČBA:
– nasadená dieta granulami RENAL – doživotne
– kontrola každých 6 mesiacov
– tento stav sa môže, ale nemusí zhoršiť
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
AKO SME ZACHRÁNILI HARDYHO SA DOZVIETE V TOMTO PRÍBEHU:
Jeden z najťažších prípadov aké sme mali…psychicky, fyzicky aj finančne.
Jedna správa o nahlásení…
Jedna chatka…
Viac ako 29 životov zachránených…
Štyri spolupracujúce organizácie…
Dva smutné ľudské životy….
Odsúdiť je to najjednoduchšie čo môžeme urobiť. Ukázať prstom na vinníka, urobiť zo seba hrdinu a svet je krásny. Každý prípad je iný a treba ho riešiť ľudsky aj keď Vám mnoho vecí Váš rozum neberie.
Mohli by sme tento prípad napísať rôznymi spôsobmi, ale chceme Vám poskytnúť trošku širší záber našej práce aj keď sme len útulok pre zvieratá.
Málo kto z nás zažil aké to je ak z krásneho života spadneme na dno a zrazu nemáme nič, prídeme o všetko, pretože choroba si nevyberá a vy už viac nie ste prínosom pre spoločnosť. Nemáte kde bývať, nemáte peniaze, nemáte nič…Je ťažké si to predstaviť a ešte ťažšie zažiť. Zrazu z príjemného bytu prídete do chatky bez elektriny, vody a základných potrieb.
Úprimne, viete si to predstaviť? Zmení sa Vám celý život, čo pred tým bolo samozrejmé je teraz nedosiahnuteľné, čo bolo logické je teraz nepochopiteľné…
V tomto príbehu chudoba a predpokladáme aj sklony k zberateľstvu hrajú hlavnú rolu. Zberateľstvo je skutočne jedna z nebezpečných chorôb, hlavne keď sú jej súčasťou zvieratá.
Pohľad na tie zveratá doslova bolel a verte nám hnev v nás vrel a dlho nám trvalo nájsť v sebe silu pochopenia.
Poviete si…majitelia mohli urobiť to a to…mohli. Presne tak, mohli urobiť veľa správnych rozhodnutí, ale človek už v tom svojom smutnom svete uvažuje inak.
Sedíme v tmavej, chladnej chatke a ubolená staršia pani nám rozpráva svoj príbeh, smutný príbeh. Možno niečo bolo inak, možno to nie je všetko tak ako vraví…ale sedíte v tmavej, chladnej chatke bez vody a elektriny a to je realita a pravda prítomnosti.
V tej chvíli už nevieme pozerať len na zúbožené zvieratá, ale zasiahne nás aj osud ľudí, ktorí žili slušne, pracovali a celý život milovali zvieratá aj keď trošku inak.
Zobrali sme 9 psíkov a ich stav už na prvý pohľad vyzeral veľmi zle, ale ozajstnú katastrofu sme zistili až po príchode na veterinárnu ambulanciu, kde sme ich postupne vyberali z prepraviek a začalo sa vyšetrovať.
Demodex v najhoršom štádiu, poškodené oči, zapálené uši, podkožné útvary, zlé výsledky krvi, poruchy štítnej žľazy a ťažká podvýživa. Absolvovali sme už množstvo vyšetrení ako odber krvi, sono, RTG. Dostali sme skoro dve veľké tašky liekov, šampónov, doplnkov, kvapiek do uší do oči…a to sme len v podstate na začiatku.
Pri tom všetkom sme si uvedomili, že aj napriek tomu všetkému sa ani jeden psík nebál zdvihnutej ruky, nebáli sa dotyku, boli pokojné a oddané…aj keď nemali nič, láska im v živote nechýbala.
Z chatky sme ďalej zobrali 18 králikov. Áno, osemnásť králikov!
Niektoré žili vo väčších klietkach, niektoré v malých, jedno mali však všetci spoločné…chýbala im strava, voda a základné veci pre spokojný a zdravý život králikov. Živorili a to doslova, niektorým išlo o život.
Králiky sa nám podarilo zachrániť len vďaka perfektnej a obetavej osobe Magde Závatzkej – súkromný azyl Drobec, ktorá nám neváhala pomôcť a králiky zobrala pod svoje ochranné krídla. Precíznou a náročnou starostlivosťou ich dostala z najhoršieho, zabezpečila veterinárne ošetrenie a teraz im dôkladne vyberá tie najlepšie domovy. Magde patrí veľká poklona a úcta za všetko čo robí nie len pre tieto králiky, ale pre množstvo zvierat, ktoré by bez nej nemali šancu na život.
Z chatky sme zobrali aj dve vnútorné mačičky, ktoré mali menšie kožné problémy, ušny svrab a boli tiež podvýživené. Mačičky boli milé a prítulné, nemali žiadne známky stresu. Boli hneď umiestnené do dočasných opatier.
Ďalej sa zobralo 7 vonkajších mačičiek a kocúrov, ktoré žili okolo chatky. Tieto mačičky boli ošetrené na vonkajšie a vnútorné parazity a boli vykastrované. Vonkajšie mačičky sa vrátili ku chatke s tým, že majú pristup aj do vnútra.
OZ Srdce pre mačky zabezpečilo komplexné veterinárne ošetrenie a náklady s tým spojené.
Veľmi pekne ďakujeme dievčatám, že boli hneď pripravené pomôcť. Veľmi nám pomohla aj Anna Nagyová – OZ Psia duša, ktorá bola stále ochotná nám pomôcť s prevozom zvierat a verte nebolo ich málo. Ráno, večer potrebovali sa prenášať z veterinárnych ambulancií do azylu, alebo do dočasných opatier. Psia duša pomohla finančne s uhrádou veterinárnych nákladov pre kocúra aj materiálne pre súkromný azyl Drobec. Veľmi pekne ďakujeme za pomoc Anke.

Keď sme Hardyho zachránili s dalšími ôsmimi psíkmi, bol kosť a koža! Na koži nemal ani jediný chĺpok a videli ste mu všetky kosti. S ďalšími zdravotnými problémami žil niekoľko rokov a my sme len tíško dúfali, že sa nám to podarí zvrátiť. PODARILO SA! Tešíme sa z každého nového chĺpku čo mu narastie. Z každej zmeny, ktorá sa nám podarí. Možno na fotkách ten rozdiel nie je až tak dobre vidieť, ale TEN ROZDIEL TAM JE A VEĽKÝ – VEĽMI SA TEŠÍME. Ďakujeme za Vašu pomoc a podporu a že nám dávate možnosť robiť takéto zázraky.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF