Havko Spoty

pes
2018
19.06.2019
x kríženec
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Dňa 19.06. ráno k nám prišla prosba o pomoc pre havka, ktorý leží pri ceste a vôbec sa nehýbe. Pani, ktorá bývala hneď blízko vravela, že tam leží minimálne od piatej rána a ona si myslela, že je mŕtvy. Utekali sme so psíkom na veterinu, mysleli sme si, že bol zrazený… PSÍK BOL NA SMRŤ VYČERPANÝ, VYHLADOVANÝ A DEHYDROVANÝ. Nedokázal už stáť na labkách, len sa ťahal. Zachránený bol v hodine dvanástej a v podstate stále bojuje. Dnes bol celý čas napojený na infúzie, odobrala sa mu krv. Zajtra budeme mať komplet výsledky a zistíme ako bude liečba pokračovať. Každopádne zajtra musí ísť znova na infúzie a pevne veríme, že to havko zvládne.

Je to mladučký psík a už také trapenie prežíva. Za urgetnú pomoc s hospitalizáciou na dnešnú noc ďakujeme WetPet – hydroterapia, fyzioterapia, rehabilitácia, kde mu ešte spustili infúziu, aby dostal maximum čo môže.

AKTUALIZÁCIA 20.06. : Akútny stav spôsobený s najväčšou pravdepodobnosťou vyčerpaním, z toho, že v tom teple mal piť veľa vody a on sa k nej nedostal, že mal jesť, ale nemal čo… Havko, síce už ma oficiálne meno Spoty, my ho stále voláme Havko. Tak úplne dobré správy neprinášame. Havko má dosť zlé výsledky obličkových parametrov. Je to akútny stav spôsobený s najväčšou pravdepodobnosťou vyčerpaním, z toho, že v tom teple mal piť veľa vody a on sa k nej nedostal, že mal jesť, ale nemal čo. Havko stále bojuje jeho šance sú 50/50, ale my veríme, že bude dobre. Stále je na infúziach a podporných liekov. Zajtra mu bežíme kúpiť špeciálne konzervičky z veterinárnej rady Renal. Veľké ĎAKUJEME patrí celému tímu z WetPet – hydroterapia, fyzioterapia, rehabilitácia, ktorí nám pomohli s dočasnou opaterou pre Havka inak by sme boli bezradní.

AKTUALIZÁCIA 24.06. : Havko je stále na infúziách a špeciálnom krmive. Dnes bol na veterinárnej klinike na odber krvi aby sme vedeli či sa stav zhoršuje, alebo zlepšuje. Keď budeme mať výsledky tak Vás budeme informovať. Pevne veríme, že budeme mať dobré správy. Ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov Číslo účtu: 5111391211 IBAN: SK5009000000005111391211 Kód banky: 0900 SLSP Swift kód: GIBASKBX Poznámka: havko Ďakujeme Ak sa rozhodnete pomôcť so špeciálnym krmivom pre Havka, tu mu môžete objednať konzervičky, ktoré potrebuje: https://www.preutulky.sk/integra/animonda-integra-protect-dog-oblicky-400-g-konzerva/

AKTUALIZÁCIA 02.07.: S Havkom sme boli včera znova na kontrolných odberoch. Všetky hladiny má ustálené a ku jeho stavu v norme, ALE musí byť dlhodobo na obličkovej diete.
Havko je zlatušik, jemný a priateľský psík. Iných psíkov sa zatiaľ bojí a nepustí ich k sebe. Ľudí má rád 

AK SA PÝTATE AKO MÔŽETE HAVKOVI POMÔCŤ TAK:
➡️🙏DOČASNOU OPATEROU, to mu pomôže najviac. Je veľmi dôležité aby bol spokojný a štastný. AK SA MU DOČASNÁ OPATERA NENÁJDE, PRÍDE DO ÚTULKU 😢 Všetko potrebné zabezpečíme. Ak viete Havkovi pomôcť, volajte prosím na naše tel.č. 0907441447. Ďakujeme.