Jason

pes
02/2018
47cm; 19,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Jason k nám prišiel ako tulavý psík z obce neďaleko Košíc. Jason je milý, priateľský psík s veselou povahou. Ľudí má veľmi rád aj deti. Avšak môže sa stať, že nie každý pán sa mu zapáči, stačí však málo a je kamarát. My v útulku s ním nemáme absolútne žiadny problém. Je to veľký aportér a loptičky sú jeho vášeň. Je to perfektný parťák na výlety, ale aj ako maznoško na gauč. Veľmi rád sa mazná a škrabká. Má hygienické návyky a dnu sa správa slušne. Manipulácia je bez problémov. So psami a fenkami vychádza pekne, ale pred iným psíkom si stráži svoju misku s jedlom. Nový domov mu hľadáme do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

Ak ste sa dočítali až sem, znamená to, že Jason sa Vám páči a táto nasledujúca správa Vás snáď neodradí:
Jason podstúpil biopsiu kože z dôvodu opakovaných erytematóznych a pruritických kožných zmien po celom tele, nereagujúcich na terapiu kortikoidmi a Apoquelom. Predošlé vyšetrenia vylúčili prazitárne a mykotické infekcie. Biopsia bola vykonaná zo 6 miest na rôznych častiach tela, väčšinou chrbát a krk.

Histologia záver: Malignyfibroznyhistiocytom – vzhľadom k záveru z biopsie sa jedná o nádorové zmeny, ktorých vážnosť závisí od ďalšej aktivity, prípadnej infiltracie lymfatických uzlín. Jason sa musí sledovať, potláčať sekundárne infekcie a nevystavovať vplyvom, ktoré by mohli citlivú kožu iritovať. Znie to hrozne, my vieme, ale Jason je momentálne v relatívnom poriadku, okrem sledovania si nevyžaduje zvýšenú opateru.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF