Jazz

pes
05/2021
03.02. 2022
kríženec
47cm; 18kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Jazz k nám prišlie z obce Čaňa. Jazz je veľký obľúbenec v útulku. Naše dievčatá Vám hneď povedia, že je to úžasný psík.

Jazz je perfektný pes! Veselý, mily a priateľský. Ľudí má rád a hneď je s každým kamarát. S Jazzom zažijete veľa pekných chvíľ a veselých dobrodružstiev. Má vyrovnanú a pohodovú povahu. Je stále pripravený na akúkoľvek aktivitu a je to skvelý parťák. Má veľmi rád aportovanie, škrabkanie a ľudskú pozornosť.

Jazz je aktívny psík a aby bol spokojný a šťastný, potrebuje dostatok pohybu, ale vie sa aj prispôsobiť a keď je čas oddychu, pekne odpočíva v peliešku. Bude milovať výlety v prírode, kúpanie v potokoch a šantenie so svojou rodinou. So psami a fenkami vychádza pekne. Hygienické návyky má a manipulácia je bezproblémová.

Jazz si hľadá aktívnu, milú rodinu, ktorá ho bude brať ako člena rodiny. Je vhodný k deťom, aj pre prvopsíčkarov. Domov si hľadá do bytu, alebo domu s prístupom dnu.

ZDRAVOTNÝ STAV:

Jazz kríva na ľavú hrudníkovú končatinu. Ortopedické vyšetrenie určilo staršie už vyhojené zranenie lakťového kĺbu. Ľavá lopatka a rameno je adekvátne nasvalené, takmer symetricky s pravou končatinou, predlaktie je bez atrofie svalov. Rozsah pohybu kĺbu je v norme. Dĺžka ľavej hrudnej končatiny od lakťa po koniec prstov je o 3 cm kratšia ako PHK. V pomalom kroku ma Jazz tendenciu odľahčovať ĽHK, v rýchlom kluse plnohodnotne zaťažuje končatinu.
Je predpoklad, že krívanie a odľahčovanie ĽHK v pomalom pohybe je spôsobené diskomfortom vzhľadom ku skráteniu končatiny. Vzhľadom k inkogruite kĺbu sa v lakti vytvárajú artrotické zmeny, ktoré z dlhodobého hľadiska môžu mať za následok bolestivosť a zníženie rozsahu pohybu lakťového kĺbu.
Pre spomalenie týchto zmien je vhodné dlhodobé nasadenie doplnkov pre výživu kĺbovej chrupavky.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie