Jessica

sučka
08/2019
20.11. 2019
x kríženec
šteniatko
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Dňa 20.11. nám volali obyvatelia z Lunika IX, že na panelovej ceste našli maličké šteniatko. Šteniatko – fenočka približne 2 mesačná, s váhou asi 2kg dostalo meno Jessica. Vďaka dočasnej opatere sa nám ju podarilo zachrániť a teraz hľadá svoj domov.

Z dočasnej opateri nám o Jessice napísali:

“Dobrý deň. Máme za sebou s Jessicou u nás Jessy prvý večer a noc. Je to klasické šteniatko, veľmi hravé a vsšetko kuská a skúma. Učíme sa čo sa smie a co nie, aj umývanie sa po venčení vo vani zvláda celkom dobre. Motká sa nám pod nohy a mňa stráži kde sa dá. Peliešok nie je práve jej oddychove miesto zatiaľ, ale prepravka je fajn. V noci v nej spala celkom pekne až do 6:00 hod.”

“Dobrý deň. Opäť čosi o Jessice. Zo dňa na deň sa udomácnila a aj hygienické návyky zvládla priam ukážkovo. Sem tam si od radosti cvrkne, ale už vie že sa to dnu nesmie, je fakt šikovná. Už aj granulky sú jej kamošky a vonku sa tiež aklimatizuje s obojkom a vodítkom. Miluje nosiť vetvičky akokoľvek veľké keby mohla, ale obcčas sú príliš veľké. Počúva už na sadni a obcas už aj zostaň sa jej podarí. Je bystrá, hravá a papkoš. Rada si pospí. Doma skúša čo môže ukoristiť a odniesť do pelieška a potom to opäť vynosiť. Aportuje na šteňucha veľmi rada a pekne aj prinesie a aj keď sa o korisť veľmi nechce podeliť. Tak trpezlivé FUJ zaberá a pusti. Trošku veľa zvukov vonku je pre ňu ešte novým zážitkom, ale zvyká si aj na všetky ruchy v domácnosti. Začína sa túliť a mojkať. Počas dňa skúša aj posteľ či ju niekto nevezme tam hore vedľa seba lebo vyskočiť nedokáže. Učí sa na miesto, ale peliešok je len pocčas dňa kamoš. Zostala už aj sama doma na 2 hodinky a zvládla to pekne. Takže toľko zatiaľ o drobnej milej a šikovnej bambuľke.”

Viac informácií doplníme neskôr. Ak nechcete čakať zavolajte nám na naše tel.č. 0907441447. Ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov Číslo účtu: 5111391211 IBAN: SK5009000000005111391211 Kód banky: 0900 SLSP Swift kód: GIBASKBX Ďakujeme