Laika

sučka
04/2020
02.06.2021
60cm; 29kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Laika má osud rovnaký s tisíckami psov, ktoré končia v útulku len preto, že ich majitelia si vyberajú psa podľa výzoru a nie podľa povahy a potrieb daného plemena.

Vzdali sa jej majitelia, ktorí si ju zadovážili ako úplne malé šteniatko (vraj už 4 týždňové! ) Nezvládli jej výchovu a tak skončila u nás…
Podporili množiteľa, zanedbali starostlivosť a zbavili sa zodpovednosti. Krásne, však? Mnohokrát by sme takým ľuďom povedali NIE aby niesli následky svojich rozhodnutí. Aby to nebolo pre nich také jednoduché a aby pochopili, že rozhodnutie zadovážiť si psa nie je ako urobiť nákup v potravinách.
Ale, kto na to doplatí?! Pes, ktorý za nič nemôže.

Laika je veľmi temperamentná a aktívna fenka, ktorá potrebuje dôslednú výchovu, dostatok pohybu a zodpovedný prístup.
Je veľmi tvrdohlavá a ak sa jej niečo nepozdáva tak trucuje, alebo sa snaží o dominanciu. V múdrej hlavičke nemá hranice, pretože ju to nikto nenaučil a ona sa správa ako rozmaznané dieťa a ide si za svojim. Laika má potenciál byť skvelým a hlavne vychovaným psom, ale potrebuje k sebe skúseného (rozumej rozumného) človeka.

 

So psami a fenkami u nás zatiaľ nevychádza, ale to je tiež vec, ktorá sa socializáciou a výchovou môže zmeniť. Je to mladá fenka, ktorá je zatiaľ len taká ako ju NEVYCHOVALI jej bývalí majitelia. Laika je milá, hravá a priateľská fenočka, ktorá k sebe hľadá správneho človeka pre ktorého bude super parťáčka do života. Laika má hygienické návyky.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF