Laky hľadá dočasnú opateru

pes
10/2018
21.10. 2021
kríženec
53cm; 25kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc pre troch psíkov, ktorí nemali kam ísť po tom, ako sa v ich domove zmenila situácia. Tak k nám do útulku prišili Beny, Ema a Laky. (Ema jej manžel Beny a syn Laky)

Laky je mladý, zlatý a krásny psík – to bola prvá veta našej kolegynky Grétky, ktorá sa v útulku o neho stará. Hneď druhá veta bola: “Určite ho nedám ľuďom, ktorí ho budú mať len na dvore a nebudú s ním pracovať… Laky si zaslúži vidieť svet a byť milovaný!”

Tento úvod je veľmi podstatný, pretože mnoho ľudí si psíkov vyberá očami a nie srdcom. Neberú do úvahy povahu a potreby psíka.

Laky.
Laky sa spočiatku nových ľudí veľmi bojí. Je to pochopiteľné, pretože celý svoj predchádzajúci život prežil len na dvore a nepoznal okolitý svet. Žiaľ. Keď si Laky zvykne a spozná ľudí, je to velikánsky mojkoš a veľmi si užíva hladkanie a pozornosť. Laky je labužník a ako sa vraví, láska ide cez žalúdok, tak to platí a s pamlskami sa Laky rýchlejšie kamaráti.

Cez deň si behá po výbehu, sleduje okolie, alebo si leží a oddychuje. Užíva si aj vyčesávanie, hladkanie a leňošenie na slniečku. Laky má veľmi dobrú povahu, dobré srdiečko a bude z neho perfektný pes, len potrebuje nájsť človeka, ktorý sa mu bude venovať a naučí ho všetko potrebné, aby z neho bol šťastný a sebavedomý psík.
So psami a fenkami vychádza bez problémov, najprv sa ich bál, ale teraz už dokonca na nich aj štekne. Skúšali sme ho aj s mačkami a nejaví o nich záujem.
Laky nepoznal obojok, nepoznal vodítko… Vďaka láskavému prístupu sa u nás už veľa vecí naučil a aj chôdza na vodítku je omnoho lepšia, ako keď k nám prišiel, avšak stále treba mať trpezlivosť a cit. Laky má hygienické návyky, dnu sa správa slušne a manipulácia je bezproblémová. V útulku sa mu venujeme, ako vieme, ale naše možnosti sú veľmi obmedzené a nedokážeme sa mu venovať tak, ako by potreboval.

PROSÍME O POMOC PRE LAKYHO.

Lakymu hľadáme dlhodobú dočasnú opateru u skúseného, citlivého a láskavého človiečika. U niekoho, kto mu ukáže správnu cestu a dá mu všetko potrebné, aby bol šťastný a vyrovnaný. Pre Lakyho hľadáme ideálne domček, v byte by to bolo pre neho veľmi náročné.

Kto mu ponúkne dočasnú opateru a starostlivosť, ktorú potrebuje, dá mu novú šancu v živote. Do dočasnej opatery zabezpečíme všetko potrebné. Zabezpečíme stravu, potreby pre psíka a veterinárnu starostlivosť.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF