Lessie

sučka
04/2016
24.04.2021
kríženec
48cm; 19,1kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Lessie a jej sestrička Lyn žili celý doterajší život v zadnej časti dvora kde bola urobená malá ohradka okolo rozbitých, nepoužívaných zajačincov. Nepoznali nič iné, neboli púšťane…žili len tam. Takýto domov im poskytli ich “majitelia”. Vďaka ich susedovi sa ich podarilo zachrániť.
Ako sa dá predpokladať z ich predchádzajúceho života nepoznajú bežné veci, chýba im socializácia. Tie fenočky až u nás spoznávajú svet, pocit trávičky na labkách, venčenie, vidia iných psíkov, spoznávajú ľudský dotyk a všetky veci ktoré my už berieme ako samozrejmosť.

Lyn a Lessie sú veľmi charizmatické fenočky, ktoré sa ešte spravajú obozretne, ale nie agresívne. Venčenie na vodítku je zatiaľ nemožné – ak im ho pripneme, správajú sa neprimerane, robia kotrmelce, ľahnú na zem a ani sa nepohnú a dokonca na seba začnú útočiť, čo normálne nerobia. Musíme ich zobrať na ruky a odniesť do výbehu, ale stále im aspoň na krátky čas pripneme vodítko, aby si zvykali. To všetko je pochopiteľné a časom sa všetko potrebné naučia. Každým dňom urobia maličký krôčik vpred. Obe si na prítomnosť človeka zvykajú, ale ako zistia, že je “všetko v poriadku” pýtajú si pozornosť. Nevedia sa nabažiť hladkania, mojkania a škrabkania.

Je to veľmi smutné, ako vidíte, že sa boja bežných vecí, ale zároveň krásne, keď vidíme, aké pokroky robia. Sestričky na seba nie su vyslovene naviazané, len nikdy za život cudzích psov nevideli, preto nie je nutná adopcia spolu – práve naopak, obom by prospel v novom domove vyrovnaný psík, od ktorého by sa učili. Domov im hľadáme ideálne v domčeku s úplným prístupom dnu. Adopcia do bytu – na sídlisku a v ruchu mesta by bola náročná, ale nie nemožná. Každopádne obe potrebujú skúsenejšieho majiteľa a spolu s ním zvládnu všetko! Sú to rozumné, milé a múdre fenočky, ktoré budú perfektné psíky vo svojich milovaných domovoch.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

Psík nie je hračka pre deti! Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF