Levis súrne hľadá dočasnú opateru

pes
05/2013
09.05. 2020
x kríženec
44 cm; 20 kg
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Leviskov príbeh začína 09.05. 2020, keď sme dostali prosbu o pomoc pre nájdeného psíka na sídlisku Nad Jazerom v Košiciach. Levis bol zablšený, mal kliešte a po veterinárnej prehliadke bolo zistené podchladenie a zápal priedušiek.

Záchrana v útulku nekončí a za každého prijatého psíka preberáme zodpovednosť, stáva sa naším, či na papieri, alebo v srdci. Levis bol vyliečený a v útulku čakal na svoj domov. Pred niekoľkými týždňami sme odpozorovali, že Levis sa intenzívne škrabe. Hneď sme ho zobrali na veterinárnu prehliadku. Urobilo sa množstvo vyšetrení, zoškrabov z kože, odberov krvi, testy hormónov štítnej žlazy atď. Nasadila sa liečba vo forme pravidelných kúpeľov, mastičiek, liekov… nepomohlo. Znova sa riešila príčina a opäť ďalšie vyšetrenia. Zistil sa útvar vážiaci 1,7 kg na slezine. Levis hneď podstúpil operáciu, pri ktorej sa mu útvar odstránil, nasledovali infúzie, lieky a potrebná zvýšená starostlivosť.

Ale stále to nebol náš Levis ako predtým. Išli sme skúsiť šťastie na inú veterinárnu kliniku. Levisko absolvoval znova ďalšie a ďalšie vyšetrenia a bola mu nasadená nová liečba. Bohužiaľ, ani tá nepriniesla požadovaný výsledok. Leviskov stav sa začal zhoršovať, už to nebolo len o škrabaní, ale jeho chôdza bola nekoordinovaná, pravá strana tváre mu poklesla…Bolo nám ťažko o to viac, že nedokážeme pri ňom byť tak dlho ako by sme chceli, hladkať ho, mojkať, pusinkovať…

Máme útulok plný psíkov a všetci potrebujú našu starostlivosť… Na odporúčanie lekára a naša posledná šanca bola špecializované vyšetrenie MRI v Trenčíne na klinike NeuroVet u MVDr. Paluša. Až tu sa podarilo stanoviť diagnózu: Meningomyelitída neznámeho pôvodu (MUA) – zápal mozgových obalov a miechy. Diagnóza je veľmi vážna a vedľajšie účinky liečby sú náročné. Levisko potrebuje dostávať lieky v presný čas každých 12 hodín. Treba ho sledovať, potrebuje pokoj a hlavne potrebuje láskavú opateru. Ak liečba zaberie, v čo pevne veríme bude trvať niekoľko mesiacov, počas ktorých sa liečba bude meniť, dávky liekov znižovať, pravidelne musí absolvovať kontrolné testy.

Z celého srdca by sme mu všetko radi zabezpečili, boli s ním, ale nie je to v našich silách. Čas je neúprosný a my ho musíme deliť medzi všetkých útulkačikov. Ak ho niekde pridáme, inde bude chýbať. Levisko je úžasný, priateľský psík so srdcom “na labke”. Má veľmi rád ľudskú spoločnosť, ktorú si užíva ako najviac vie. Je pokojný a skromný. S fenkami vychádza, psíkov si vyberá, ale najradšej je sám bez iných psov. Ak si ho nevšímajú, nemá s nikým problém. Hygienické návyky má, ale teraz sa mu už stane aj nehoda a popišká sa. Momentálne má stavy keď začne bezdôvodne štekať – to všetko je spôsobené chorobou. Manipulácia je bezproblemová, neublíži nikomu.

Napísali sme Vám všetko o našom Leviskovi. Nevieme sa zmieriť s tým, že útulok by mal byť to posledné čo v živote zažije. Nevieme sa zmieriť s tým, že my v útulku mu nevieme zabezpečiť to, čo potrebuje. Urobili sme všetko čo bolo v našich silách, ale teraz… TERAZ POTREBUJE SVOJHO ANJELA NA ZEMI. Z CELÉHO SRDCA PROSÍME O POMOC PRE LEVISKA.

Hľadáme anjela na zemi pre Leviska, ktorý by sa o neho s láskou staral, ktorý by mu dal domov, lásku a starostlivosť, ktorú potrebuje. Nebude to ľahké, ale veríme, že Levisovi liečba zaberie a jeho stav sa stabilizuje a čaká ho ešte krásny život. Levisko nie je prípad na utratenie, má šancu žiť, chce žiť a bojuje. Ochorel a potrebuje náležitú opateru, ale tú mu dať v útulku nevieme…

Hľadáme domov alebo dočasnú opateru. Zabezpečíme všetko potrebné, uhradíme všetky náklady na liečbu, lieky a všetko, čo bude Levis potrebovať. Budeme tu pre neho stále a pri akýchkoľvek problémoch urobíme maximum. 

V prípade, že viete Leviskovi pomôcť, kontaktujte nás na našom tel. čísle:  0907441447. Ak máte otázky, potrebujtete viac informácii, neváhajte nás kontaktovať. 

Ak ste Leviskov príbeh dočítali až sem, ďakujeme!

Ako Levisovi viete pomôcť?
1. Dočasnou opaterou – to je najdôležitejšie

2. Zdieľaním – nikdy neviete, kto bude Levisovim anjelom

3. Finančnou cestou – náklady na Levisovu liečbu prekročili medzičasom 1000,- € a nie je to ešte konečná suma.  Ak sa rozhodnete pomôcť môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov IBAN: SK5009000000005111391211 Swift kód: GIBASKBX Poznámka: sancanazivot

ĎAKUJEME VÁM. ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI