Lex

pes
08/2014
kríženec
39cm; 10,6kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Lex sa našiel na ulici Levočská v Košiciach. Okolo krku mal reťaz! Lexa sme museli hneď previesť na veterinárnu kliniku, pretože bol v zlom stave! Sliznice anemické. Na zadnej pravej končatine mal bodné rany, ktoré boli zapálené a s červami. Na tele mal prisaté kliešte, hnačku s krvou. Hematologické vyšetrenie – anémia a iné. Bol hneď napojený na infúziu a dostal podporné lieky a ATB.

Lexík strávil na klinike skoro mesiac. Jeho zdravotný stav bol výsledkom života, aký mal… Teraz je už Lexík v útulku kde čaká na svoj domov, alebo dlhodobú dočasnú opateru.

Lexík je zlatíčko a najvdačnejší psík na svete. Z prítomností ľudí sa teší aj keď na začiatku sa ľudí bál, ale tomu je už koniec. Miluje škrabkanie, hladkanie a keď má “náladičku” tak začne šantiť ako šteniatko. Je to pokojný psík, ktorý si konečne užíva život (aj keď je zatiaľ len v útulku). Učíme sa chôdzi na vodítku, ide mu to veľmi dobre, ale ešte sa stane, že sa “zasekne” a nechce ísť ďalej. Lexík je proste osobnosť s charakterom. Svoje preferencie má aj pri hračkách a pamlskoch, nebude papať všetko a hrať sa s hocičím a hocikedy. Hygienické návyky má 100% a dnu sa správa slušne. Manipulácia je bez problémov. So psami a fenkami vychádza pekne.

Lexík si hľadá skôr pokojnú, milú a empatickú rodinku, ktorá občas vybehne na výlet, ale nie je vyslovene aktívna. Lexík si hlavne bude užívať prítomnosť svojej rodinku, pohodlie a lásku, ktorá mu tak veľmi chýbala.

Leximu hľadáme nový domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

Psík nie je hračka pre deti! Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF