Líza (pomôže aj dočasná opatera)

sučka
11/2011
01.06. 2022
kríženec
45cm; 12,1kg
áno
áno
áno
áno

Popis

Líza je ďalší prípad ľudskej nezodpovednosti a ľahostajnosti. Líza pochádza z obce neďaleko Košíc, kde sa absolútnou nezodpovednosťou majiteľov namnožili psy! Podarilo sa nám zobrať 5 psíkov a Líza je jedna z nich. Ďalších 7 psíkov čaká na miesto v útulku!

Líza k nám prišla veľmi podvyživená, vážila len 9,5kg a ideálna váha je 15-16kg. Absolvovala veterinárnu prehliadku, kde jej boli zistené nádory na mliečnej žľaze, jednu operáciu už má za sebou – odstránenie mliečnej žľazy – zvládla to perfektne a ešte ju čaká druhá operácia. Robilo sa aj RTG vyšetrenie, či nemá metastázy, ale všetko má čisté.

Líza je už staršia fenočka, ktorá si veľmi užíva pohladenie a ľudskú prítomnosť. Je to zlatíčko, ktoré si muselo zažiť svoje a ešte v jej veku… muselo to byť pre ňu ťažké. Líza si užíva pokoj – mäkký peliešok, plné bruško a hladkanie – to je pre ňu najviac. Keď k nám prišla a dali sme jej papať, zjedla skoro aj misku, bola veľmi veľmi hladná – kŕmená je viackrát denne v menších dávkach, stále sa nevie dojesť.

Líza sa vo vnútri správa slušne, ako psia dáma, akurát treba trošku popracovať na hygienických návykoch. So psami a fenkami vychádza, ale ich spoločnosť nevyhľadáva. Líza hľadá pokojný, láskavý a pravý domov. Vhodná ku menej aktívnym ľuďom. Domov si hľadá do bytu alebo domu s úplným prístupom dnu.

Líze by veľmi pomohla dlhodobá dočasná opatera, ideálne s perspektívou stáleho domova, ale nie je to podmienka. Všetko do dočasnej opatery zabezpečíme a uhradíme všetky potrebné veterinárne úkony. Líza potrebuje pokoj a lásku, veľmi by jej to pomohlo.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF