Líza potrebuje dočasnú opateru

sučka
11/2011
01.06. 2022
kríženec
45cm; 9,5kg - podvýživa
áno
áno
áno
áno

Popis

Líza je ďalší prípad ľudskej nezodpovednosti a ľahostajnosti. Líza pochádza z obce neďaleko Košíc, kde sa absolútnou nezodpovednosťou majiteľov namnožili psy! Podarilo sa nám zobrať 5 psíkov a Líza je jedna z nich. Ďalších 7 psíkov čaká na miesto v útulku!

Líza k nám prišla veľmi podvyživená, váži len 9,5kg a mala byť mať aspoň 15-16kg. Absolvovala veterinárnu prehliadku, kde jej boli zistené nádory na mliečnej žľaze – musí absolvovať operácie – odstránenie mliečnych žliaz – ale to bude možné, až keď bude na tom fyzicky lepšie. Robilo sa aj RTG vyšetrenie či nemá metastázy, ale všetko je čisté.

Líza je už staršia fenočka, ktorá si veľmi užíva pohladenie a ľudskú prítomnosť. Je to zlatíčko, ktoré si muselo zažiť svoje a ešte v jej veku… muselo to byť pre ňu ťažké.

Líza si užíva pokoj – mäkký peliešok, plné bruško a hladkanie – to je pre ňu najviac. Keď k nám prišla a dali sme jej papať, zjedla skoro aj misku, bola veľmi veľmi hladná – kŕmená je viackrát denne v menších dávkach, stále sa nevie dojesť. Líza sa vo vnútri správa slušne, ako psia dáma, akurát treba trošku popracovať na hygienických návykoch. So psami a fenkami vychádza, ale ich spoločnosť nevyhľadáva.

Líze by veľmi pomohla dlhodobá dočasná opatera, ideálne s perspektívou stáleho domova, ale nie je to podmienka. Všetko do dočasnej opatery zabezpečíme a uhradíme všetky potrebné veterinárne úkony. Líza potrebuje pokoj a lásku, veľmi by jej to pomohlo.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF