Luke hľadá dočasnú opateru

pes
01/2021
28.06. 2022
kríženec
33cm; 5,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Luke je ďalší prípad ľudskej NEZODPOVEDNOSTI A ĽAHOSTAJNOSTI! Luke pochádza z obce neďaleko Košíc, kde sa absolútnou nezodpovednosťou majiteľov namnožili psy! Na jednom dvore žilo 14 psíkov, ktoré sa množili medzi sebou, bili sa a živorili. Väčšine chýba potrebná socializácia, ktorá bola v “domove” plne zanedbaná, ako všetko…

Luke k nám prišiel podvyživený, mal prerastené pazúriky, tržnú ranu na zadnej labke, menšie rany po celom tele a bol úplne plachý – nesocializovaný.

Luke je plachý psík, ktorý nepozná základné veci, bežné všedné situácie sú pre neho neznáme. Luke je mladučký charizmatický psík, ktorý každý deň robí pokrok a niečo nové sa naučí. Na prítomnosť človeka si zvyká, ale keď zistí, že je “všetko v poriadku”, pýta si pozornosť. Aj keď so strachom, pribehne k nám s vrtiacim chvostíkom, nevie sa nabažiť hladkania, mojkania a škrabkania.

So psami a fenkami vychádza bez problémov, hygienickým návykom sa musí naučiť.

Vodítka a obojku sa veľmi bojí, ale pomaličky sa učí a určite za krátku dobu už bude všetko inak. Luke je mladučký, šikovný psík a dá sa s ním perfektne pracovať. Manipulácia je pre neho zatiaľ trošku stresujúca, ale bez agresivity! Luke k sebe potrebuje skúseného majiteľa, ktorý vie, ako správne a s citom pristupovať ku plachému psíkovi. Veľmi by mu tiež pomohlo, ak by v domove bol vyrovnaný psík, od ktorého by sa učil.

Lukemu hľadáme domov, ideálne domček s úplným prístupom dnu. Adopcia do bytu – na sídlisku a v ruchu mesta by bola náročná, ale nie nemožná. Každopádne potrebuje skúsenejšieho majiteľa a spolu zvládnu všetko! Je to rozumný, milý a múdry psík, ktorý bude perfektný vo svojich milovaných domovoch.

Lukemu by veľmi pomohla aj skúsená dočasná opatera, kde by sa socializoval, a tým by sa zvýšila šanca nájsť mu rýchlejšie domov. 

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF