Madoxx

pes
08/2013
kríženec nemeckého ovčiaka
54cm; 28kg - 01.12. 2021
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Madoxx sa našiel v hroznom stave pri kameňolome v obci Kostoľany nad Hornádom. Keď k nám prišiel, bol vychudnutý, zanedbaný, zablšený, s desiatkami prisatých kliešťov, špinavý a mal problém s očkom, ktoré muselo byť operované. Prvé dni u nás doslova prespal.
Madoxx je už v poriadku, zdravý, pribral a očko sa po operácií úplne zahojilo.

Madoxx je psík s typickou povahou nemeckého ovčiaka, to znamená, že potrebuje pohyb, prácu a zamestnať hlavičku. Aj napriek jeho vyššiemu veku je to stále extrémne aktívny, vnímavý a múdry psík. Madoxx zo všetkého najviac potrebuje pohyb, nemá rád byť zatvorený v koterci a nemá rád malé priestory. Madoxx si žiada pozornosť, skáče od radosti “hlava nehlava”, miluje aportovanie, lopty, uzle… Vodítko nepoznal, takže ho ani nevníma a ťahá ako koník.

Madoxx je k ľuďom dobrý, ale môže ich vystrašiť či prekvapiť jeho energia a rýchle pohyby. Netreba sa však báť, Madoxx nie je agresívny, len “trošku” hyperaktívny. Určite ho odporúčame ku skúsenejším ľuďom, nie ku prvopsíčkárom. Madoxx si vie na povel (s piškotkou v ruke) sadnúť, ľahnúť a urobí čokoľvek, ak rozumie, čo od neho žiadame. Madoxxa odporúčame ako jedináčika, nepáčia sa mu psy, aj keď sú vedľa v koterci. Predpokladáme, že s fenkou by bol kamarát, ale so samcom vôbec.

Madoxx si hľadá domov k domu s kvalitnou zateplenou búdkou a dobre zabezpečeným plotom (aj keď nemá tendencie preskakovať, podhrabávať sa či utiecť). Vo vyššom veku by sme si už ale priali, ak by mal možnosť vybrať si, kde chce byť, či dnu, alebo von.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF