Marwin (pomôže aj dočasná opatera)

pes
06/2020
02.01. 2022
kríženec
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dňa 02.01. 2022 sa našiel pes – samec na ulici Karpatská 2, Košice – mestská časť Staré Mesto. Marwin k nám prišiel veľmi vystrašený, nesocializovaný a ustráchaný. Prvotne sme si mysleli, že je to len momentálnou situáciou a neskôr sa to zlepší. Zlepšilo, ale nie až tak, ako sme si mysleli…

Marwinovu históriu nepoznáme, ale z jeho chovania vieme vydedukovať, že dobre mu nebolo. Marwina je ťažko opísať, pretože vie byť dokonale úžasný, ale ak sa dostane do situácie, ktorá sa mu nepáči, vie byť veľmi ustráchaný a útočný – zo strachu.

Marwin je plachší psík, ktorý sa bojí veriť ľuďom. Bez problémov sa bude s Vami hrať, pôjde s Vami na prechádzku a všetko bude v poriadku, dokým neprekročíte jeho prah strachu. Manipulácie sa bojí, je to s ním náročné. Bojí sa dotyku v oblasti krku – netušíme, prečo.

Marwin je citlivá dušička – kĺbko strachu, ale pritom je fakt úžasný, milý a hravý. Potrebuje človeka, ktorý s ním bude vedieť pracovať – trpezlivo a s láskou. Ktorý mu ukáže, že už sa nemusí ničoho báť. Žiaľ, zo skúseností vieme, že pre Marwina sa taký človek nenájde a v útulku bude dlho. Pritom stačí tak málo a bude úžasný a dokonalý!

Na vodítku chodí pekne, neťahá a prechádzky si užíva. Marwin vychádza so psami a fenkami. Ich spoločnosť nevyhľadáva, ale nemá problém s ich prítomnosťou. V domove by mu veľmi prospel vyrovnaný psík, od ktorého by sa učil. Marwin sa vo vnútri správa slušne, veci neničí a má hygienické návyky.

Marwinovi hľadáme skúseného, trpezlivého a láskavého majiteľa. Vzhľadom na jeho povahu ho k deťom neodporúčame. Domov si hľadá do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.

PROSÍME ZA MARWINA – JE TO MLADUČKÝ PSÍK A ZASLÚŽI SI ŠANCU NA DOMOV. NENECHAJTE HO V ÚTULKU – PRE TAKÚTO DUŠIČKU TO NIE JE VHODNÉ MIESTO A ČÍM BUDE STARŠÍ, JEHO ŠANCE NA ADOPCIU BUDÚ MIZIVÉ.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na email uvplp.ke@gmail.com. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF