Maxík – HĽADÁ DOČASNÚ OPATERU

pes
2013
x kríženec
3,8 kg
nie
áno
áno
nie
áno

Popis

AKTUALIZÁCIA 19.08.2020:
Maxík sa pomaličky zotavuje, pribral 400 g.  Okrem liečby podstúpil aj operáciu: vybratie sleziny a ešte ho čaká aj vybratie poškodeného očka. Momentálne je u kolegynky, ale veľmi sa viaže na človeka, takže by bolo pre neho najlepšie, ak by si našiel dočasnú opateru, kde je perspektíva nového domova.  V prípade záujmu nás kontaktujte na 0907 441 447. Maxík miluje ľudí a nemá problém ani s inými psíkmi a mačičkami.

Zároveň mu môžete naďalej pomôcť aj finančne, keďže naše veterinárne dlhy stále narastajú. Ďakujeme za každé jedno euro.

Náš transparentný účet: Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX
Poznámka: zachrana

ĎAKUJEME. ❤️

 

Nahlasovateľka nám napísala: “Ja som ho prvýkrát videla, keď ma na neho upozornila suseda. Bol slabý, dehydrovaný, ledva sa vliekol, občas si ľahol na zem a ležal… Keď som sa mu prehrabla vlasmi, tak bol zamorený vajíčkami od múch.”

Maxíka nahlasovateľka hneď zobrala a odniesla na najbližšiu veterinárnu ambulanciu. Napísala: “Na fotkách je už z väčšej časti vystrihaný, bez zlepených dredov a len s časťou z toho množstva vajíčok, ktoré na ňom boli pred strihaním.”

Maxík doslova mlel z posledného. Pravdepodobne bol niekde zatvorený, alebo priviazaný a už bol natoľko slabý, že nedokázal od seba odohnať ani muchy. Maxík bol hneď ošetrený a hneď napojený na infúzie, celú noc bol hospitalizovaný. Na druhý deň sme ho prevzali a momentálne je v útulku.

Maxík má približne 6 rokov a váži len 3,8kg. Je to väčší kríženček yorkshira a táto váha je veľmi nízka. Maxík je stále na ATB liečbe a musí chodiť na pravidelné kontroly, najbližšia ho čaká zajtra 07.08. u MVDr Bereščáka. Je stále slabučký, ale pekne papá viackrát denne a chodí sa venčiť. Maxík u nás psíkov nerieši a viac menej si ich nevšíma, ale časom a keď bude už fit, sa to môže zmeniť. Najviac zo všetkého má rád ľudskú pozornosť a maznanie.

PRE MAXÍKA SÚRNE HĽADÁME DOČASNÚ OPATERU – ideálne takú, kde je perspektíva domova. Dočasnú opateru hľadáme pokojnú, ideálne bez menších detí a s maximálne jedným psíkom. Maxík sa stále zotavuje a potrebuje pokoj a opateru. Dočasnú opateru hľadáme takú, ktorá má možnosť chodiť autom podľa potreby na veterinárnu kliniku. (MHD momentálne pre Maxíka nie je vhodný spôsob dopravy.) Ak viete pomôcť s dočasnou opaterou, kontaktujte nás na našom tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosím napíšte sms.

Maxíková liečba ide na náš dlh, nedokážeme ju vyplatiť. Aby sme mohli zachraňovať aj naďalej, najväčšia pomoc pre nás a našich útulkáčov bude, ak nám pomôžete s úhradou veterinárnych nákladov za zachránené životy. Sme v situácii, kedy nedokážeme sami uhradiť naše veterinárne dlhy a deň čo deň sa dostávame do väčšieho mínusu.

Ak sa rozhodnete pomôcť môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov IBAN: SK5009000000005111391211 Swift kód: GIBASKBX Poznámka: zachrana ❣ĎAKUJEME VÁM. ĎAKUJEME, ŽE STE S NAMI❣