Melánia

sučka
05/2019
30.06.2019 - 14.05.2020
x kríženec
37cm; 9,7kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Príbeh našej útulkáčky Melánie napíšeme tak, ako sa stal, len fakty a náš názor si necháme pre seba – Melánii by určite nepomohol.
Melánia sa našla 30.06. 2019 na ceste pri Bukovci. Bolo to krásne, zdravé šteniatko. Hneď v ten deň išla do dočasnej opatery, kde si ju neskôr aj adoptovali. V rodine sa stala nešťastná vec, a to, že člen rodiny stúpil na labku maličkej Melánie a labka sa zlomila – a tu to všetko začína. Rodina hneď išla na veterinárnu kliniku, kde labku ošetrili. Bohužiaľ nastala komplikácia a labku museli neskôr amputovať.
Dňa 14.05. 2020 k nám prišiel pán (známy majiteľky), že nám Melániu vracajú do útulku. Dôvod? Majiteľka ju po amputácii labky veľmi ľutovala a tak povediac rozmaznala, že Melánia si k nej začala dovoľovať a vraj ju aj hrýzla. Takže vraj nezvládateľnú Melániu už mať nemôže a je jej to veľmi ľúto. Tu končí príbeh Melánie, ktorá je teraz v útulku a čaká na svoj domov.
Melánia je aktívna fenočka a to, že nemá labku, vôbec nevníma. Svojich ľudí má rada a užíva si ich pozornosť, škrabkanie a pod. Ľudí, ktorých nepozná, potrebuje oňuchať, trošku poobzerať a za pamlsok je rýchlo kamarátka. Venčilo ju u nás mnoho ľudí a nikto s ňou problém nemal, práve naopak.
Melánia má však svojskú – dominantnú povahu a nie stále je naklonená spolupracovať. Spočiatku skúša, čo si k človeku môže dovoliť, a ak ten poľaví, Melánia si bude robiť, čo chce, a to až tak, že zavrčí, ak sa jej nebude niečo páčiť. Ak jej človek stanoví hranice, Melánia pochopí kto je autorita a je to s ňou lepšie, nie však jednoduché. Nie je to stratený prípad, len treba vedieť, ako na ňu, takže ju odporúčame ku skúsenejším ľuďom. Má teritoriálne správanie k ľuďom aj ku psom. So psami a fenkami vychádza – ale ich spoločnosť nevyhľadáva, skôr ich len toleruje. Jedlo si stráži a vrčí na všetkých okolo.
Melániu odporúčame ku skúsenejším ľuďom, skôr ako psieho jedináčika. Nový majitelia musia mať trpezlivosť a dôslednú výchovu. Hľadáme jej nový domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dnu.
Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF