Mona

6803
sučka
02/2019
17.05. 2019
x kríženec
šteniatko 6 kg
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Maličké šteniatko nám nahlásili “obyvatelia” záhradkárskej oblasti pri Malej stanici. Uplakané šteniatko ležalo schúlené v chatrči a prvé čo nám “udrelo do očí” bola zakrvavená predná labka. Triaslo sa od zimy a plakalo od bolesti. Babatko maličké. Hneď sme ho zobrali a utekali na veterinu UVL. Devastačné zranenie labky sa muselo najprv zrengenovať. Všetky predné články prstov na labke sú poškodené, viac nám povedia zajtra keď sa na to pozrú špecialisti z ortopédie. Šteniatko bolo hneď napojené na infúzie, zabalené do deky a už v bezpečí odpočíva hospitalizované na klinike. Šteniatko je pár mesačná fenočka, ktorá dostala meno Mona, váži len 6kg. Ako sa jej to stalo? Nikto nevie. Mohol ju kusnúť pes, zraziť auto, zámerne jej niekto mohol ublížiť. Nevieme. Vieme len to, že jej musíme pomôcť a budeme veľmi radi ak nám s jej záchranou pomôžete. Za pár dní sme prijali množstvo psíkov v stavoch, ktoré si vyžiadali hospitalizáciu a množstvo vyšetrení a operácií. Veterinárne náklady počítame na stovky eur. MONA – NOVÉ INFORMÁCIE 07.05. Mona od včera len spala a spala, musela byť veľmi vysílená a teplé miesto, pokoj a infúzia urobili svoje. Hneď ako sa zobudila sa napapala a dokonca aj “vystrájala” keď iný psík dostal jedlo, pretože chcela dupľu.

Mona dnes absolvovala aj kúpeľ aby bola čistá a voňavá. Labka sa zatiaľ bude liečiť konzervatívne a uvidí sa ako hojenie bude prebiehať. Musí mať obviazanu labku aby sa jej do rany nedostala infekcia a nezapálilo sa jej to, to by bola veľká komplikácia a samozrejme berie ATB. Ešte má čo dobiehať a naberať silu aby z nej bolo šťastné a zdravé šteniatko. Zatiaľ všetko vyzerá dobre a pevne veríme, že to tak ostane.

Ďakujeme krásne za Vašu podporu a finančné príspevky pre Monu a jej liečbu. Mone hľadáme dočasnú opateru keď ju prepustia z kliniky, nie je ideálne aby prišla do útulku. Ak viete pomôcť volajte na naše tel.č. 0907441447.

ĎAKUJEME ZA VŠETKO

MONA – NOVÉ INFORMÁCIE 09.05. Dnes sme boli navštíviť našich pacientov na klinike UVL. Jedna znich a najmladšia je Mona. Naposledy sme uviedli neúplné informácie, takže teraz to napravíme. Bohužiaľ poranenie labky bolo rozsiahle a Moni bolo amputované na troch prštekoch posledné články – buď tam už neboli, alebo boli poškodené. Jeden prštek na labke jej ostal celý. Celá labka je v štádiu hojenia, každý deň sa robí preväz a ošetrenie labky. Maličká Moma je veľmi statočné dievčatko. Každej pozornosti sa veľmi teší, papala by stále a veľa a je to ňuňáčik. MONA je od 17.05. V útulku kde čaká na svoj domov. Ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou o maličkú Monu (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet : Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov Číslo účtu: 5111391211 IBAN: SK5009000000005111391211 Kód banky: 0900 SLSP Swift kód: GIBASKBX Poznámka: mona Ďakujeme