Nubi

pes
05/2022
08.06. 2022
kríženec
47cm; 13,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

💙🆘 ÚTULKÁČIK NUBI POTREBUJE DOMOV, VEĽMI POMÔŽE AJ DLHODOBÁ DOČASNÁ OPATERA ️🆘️💙

Nubi bol zachránený ako úplne malé šteniatko pri Jakabovom v paláci v Košiciach.
Nubi prežil celý svoj život od šteniatka až doteraz v útulku, a preto život v meste nepozná a všetko v meste je pre neho nové a niekedy stresujúce. V posledných týždňoch mal možnosť spoznať život v meste aj na chate s rodinkou, ktorá jeho správanie opísala nasledovne:
Vo vnútri sa správa slušne, nič neničí, nešteká a nezavíja, hygienické návyky má zvládnuté, len pri zvítavaní členov rodiny si od radosti niekedy cvrne. Najradšej trávi čas vo svojom peliešku. Hry ako aportovanie, naháňanie sa, naťahovanie sa o hračku ho zabavia len na chvíľu, za to škrabkanie za uškami ho baví nonstop.
Vonku sa správa niekedy plachšie – polhodinku pobehuje a potom sa už sám ťahá domov. Sídliskové zvuky ho znervózňujú a môžu plašiť. Kontakt s cudzími ľuďmi ani psami nevyhľadáva. Nechá sa psami oňuchať, ale nezapája sa do hier. Bojí sa idúcich áut a ciest, vie až panikáriť. Za to cestovanie v aute zvláda bez akýchkoľvek problémov – sám do auta naskočí aj vyskočí.
Keď je na chate, je to úplne iný pes. Na oplotenom pozemku sa pohybuje sebaisto a spokojne. Susedov aj všetky ruchy za plotom ignoruje, nešteká. Pred mačkami uteká. Je rád celý deň vonku. V tme sa bojí, do miest ako dielňa alebo pivnica ani nevojde.
Zhrnuto povedané: Nubi je jeden obrovský maznák. Škrabkal by sa a leňošil celý deň. Ku spokojnosti mu stačí plné bruško, teplý peliešok, pohladenie a hlavne kľud.

Každý ruch mu vadí a všeličoho sa bojí. Preto by bol ideálnym psom do rodiny, ktorá neholduje aktívnemu tráveniu voľného času. Domček a záhrada na periférii alebo vidieku, kde by mal svoj kľud a pokoj, by bol pre neho výborný. Na sídlisku je pre neho priveľa ruchu a stresu, preto v takom prípade bude potrebné veľa pracovať na jeho aklimatizácii. V byte vie byť spokojný, no ísť von nie je relax ani pre neho ani pre človeka. Stále je v strehu a napätí.

PRE VIAC INFORMÁCIÍ, ALEBO V PRÍPADE ZÁUJMU NÁS KONTAKTUJTE NA alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

Všetky informácie, ako viete pomôcť útulkáčikom, nájdete na tomto linku. 

Len vďaka Vašej podpore a pomoci dokážeme zmeniť sen na skutočnosť, utrpenie na radosť a bolesť na lásku. Vy ste súčasťou každej našej záchrany. Ďakujeme.