Obelix

pes
02/2020
04.08
x kríženec
53cm; 19kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Obelix sa našiel vyhodený v kontajneri na odpad na Adlerovej ulici, sídlisko Dargovských hrdinov v Košiciach. Bolo to obdobie obrovských horúčav a nebyť všímavého občana, Obelix tam mohol aj zomrieť. Obelix je mladý aktívny psík. Svojich ľudí miluje a bude ich nasledovať na každom kroku. Jediná jeho chybička je, že oštekuje cudzích ľudí, ale správnym výcvikom a socializáciou sa tento zlozvyk dá odstrániť.

Obelix je veľmi vnímavý a rád sa účí, pokiaľ má pri sebe človeka, ktorý je trpezlivý a dôsledný. Určite by mu prospel základný výcvik a aj psie športy ako agility a pod. Na vodítku vie pekne chodiť. Väčšinu psíkov má rád a rád sa s nimi aj hrá, ale nájdu sa aj takí, ktorí sa mu nepáčia.

Obelix svojich ľudí zbožňuje, je maznáčik s flegmatickou povahou. Nechá so sebou robiť čokoľvek a svojim ľuďom plne dôveruje. Má rád vodu, v lete je viac vo vode ako na zemi. V obľube má “bohužiaľ” aj bahenné kúpele, takže blato je jeho. Obelix je trošku lovec, takže nie je vhodný k malým zvieratkám ako hlodavce, zajace a vtáčiky. Hygienické návyky má. Obelixovi hľadáme aktívnu rodinku, s deťmi od 8 rokov a viac, ktorá ho bude viesť správnym smerom a dopraje mu všetko, po čom jeho srdiečko túži. Obelix Vám dá za odmenu celé svoje srdce a bude perfektný parťák do života. Ideálny domov pre Obelixa bude domček s úplným prístupom dnu, pri dostatočnom pohybe a aktivite bude spokojný aj v byte. Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF