Orla – rezervovaná

sučka
05/2020
17.11. 2021
kríženec dogy
60cm; 27,5kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Orla sa našla v Moldave nad Bodvou kde sa túlala pri ceste. Bola chudá, špinavá a zablšená. Nálezca nám ju priniesol do útulku.

Orla je v prvom rade veľké zlatíčko. Ľudí má rada, je vhodná aj k deťom. So všetkými je hneď veľká kamarátka a z každého, koho stretne, sa veľmi teší, aj keď ho vidí len prvýkrát. Má veľmi rada loptičky (čím väčšie tým lepšie). Orla má v podstate všetko rada a zo všetkého sa teší. Užíva si pozornosť, je aktívna a veľmi inteligentná. Taká naša “Dogoška Von Moldava”.

Na vodítku spočiatku ťahá, keď je na voľno, od človeka sa väčšinou nepohne. So psami a fenkami je bezproblémová, rada sa s nimi hrá. Určite bude nadšená, ak v domove bude mať aj psieho kamaráta, spoločnosť a hranie so psami si fakt užíva. Ak psíka nepozná a je na ňu veľmi “akčný”, tak sa stiahne, alebo schová za svojho pánička. 🙂 – ale agresívna ani v tomto prípade nie je.

Orla super zvláda aj cestu autom – do auta sa jej veľmi nechce nastupovať, ale už keď je tam, pekne si sedí a pozerá von oknom, alebo leží. Keď sa už vystupuje, tak sa tlačí čím skôr von.

Informácia zo zákulisia: Orla je veľká gurmánka a nie akýkoľvek pamlsok ju poteší 🙂 Manipulácia je bezproblémová a pri pravidelnom venčení má hygienické návyky.

Orla bude perfektný parťák na výletoch v prírode a rôžne pohybové aktivity. Je vhodná pre aktívnu rodinu, ktorá bude mať dostatok času sa jej venovať. Orla si hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dovnútra.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF