Peggy

sučka
09/2017
27.12. 2021
kríženec
50cm; 22,9kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Peggy sa našla 27.12. 2021 na ulici Oštepová 2 v Košiciach. Peggy sa našla v zanedbanom stave – bola špinavá, mala blchy a po celom tele rany a škrabance. Peggy mala čip na bývalého majiteľa, a tak sme sa aspoň trošku dopátrali k jej minulosti.

Peggy sa ako malé šteniatko túlala ulicami, mala však šťastie a našiel ju pán, ktorý sa o ňu s láskou staral. Žiaľ, pánovi sa zmenila natoľko životná situácia, že Peggy musel hľadať nový domov. Našiel a urobil všetko pre to, aby sa mala dobre, spísal aj adopčnú zmluvu s novým majiteľom – tá sa však časom stratila.

Prešiel čas a Peggy sa našla na ulici, a ako sme písali už v úvode, našla sa v zanedbanom stave. Mala blchy, rany po tele a škrabance. Obojok (viď. foto) tiež vyzeral tak, ako celá starostlivosť, akú Peggy dostávala. Keď sme Peggy prvotne zverejnili na našej FB stránke prišla nám správa, ktorá dokazuje, že o ňu nebolo dobre postarané.

SPRÁVA ZNELA:
“Dobry den. Kontaktujem Vas kvoli fenke, ktoru ste uverejnili na stranke. Na cipe meno Peggy. Najdena na Ostepovej. Len som vam chcela dat vediet, ze v tom case sme ju my s manzelom videli pobehovat tu pri elektrickovej zastavke stara nemocnica. Pribehla aj k nam, ale bola dost placha, na krku mala hruby obojok a snurky z viacerych stran, vyzerala, ze sa odniekial (pravdepodobne chvalabohu) odtrhla, mali sme so sebou nasich psikov, ktorych sa asi aj bala a jeden z nasich nedobre znasa cudzie psikv, takze bol dost stekot a usla, tak nam situacia nedovolila urobit viac, takze sme hned kontaktovali mestsku policiu, ktora poslala hliadku.
No a aby som sa dostala aj k pointe, som si takmer na 100% ista, ze presne tohto psika som pocas predhadzky videla (pravdepodobne s majitelmi) a nepozdavalo sa mi to, pretoze psik vyzeral byt v strese, na volno pobehoval, aj na cestu, ich v podgurazenom stave to nejak nezaujimalo. Majitelia vyzerali, ze maju radi vselijake omamne latky a o psika nejavili zaujem, okrem toho, ze na neho raz pan zvrieskol, aby k nim prisiel.”

Nevieme, čo sa stalo a prečo Peggy takto skončila…

Peggy je teraz u nás a my pevne veríme, že sa pre  ňu nájde ten najlepší domov, aký si zaslúži. Žiaľ vieme, že o tieto psíky je veľmi malý záujem, ale budeme veriť, pretože Peggy je zlatíčko.

Peggy je veľmi milá a priateľská fenočka. Ľudí má rada bez rozdielu s každým je hneď kamarátka. Peggy je doslova závislá na človeku a kontakte s ním. Veľmi si užíva mojkanie, škrabkanie a akúkoľvek pozornosť. Veľmi rada aportuje a jej obľúbené hračky sú uzle, loptičky a konáriky čo vonku nájde. So psami a fenkami zatiaľ u nás nevychádza, ale máme ju krátko, takže sa to môže zmeniť.

Vo vnútri sa správa slušne, veci neničí a má hygienické návyky. Manipulácia je bez problémov. Peggynke by prospel cvičák pre psíky a určite potrebuje aktívneho človeka pri sebe. Peggy hľadáme milý, zodpovedný a stály domov. Je vhodná do bytu, alebo domu a úplným prístupom do vnútra.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF