Picinka

6362
sučka
05/2013
25.04. 2018
x kríženec
37cm/8kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Maličká Picinka prišla do útulku, pretože jej vážne ochorela majiteľka. Prvé týždne boli pre Picúrku ťažké. Z pokojného domova prišla do útulku plného psíkov a cudzích ľudí.

Picinka je momentálne v dočasnej opatere, kde býva v byte s ďalšími dvoma fenkami. Na takýto život si veľmi rýchlo zvykla. Má od prvého momentu 100% hygienické návyky, doma je spokojnučká, tichúčka, vyvaľuje sa v peliešku a keď sa nikto nepozerá, okupuje aj posteľ. Keď však zbadá, že sedíte a máte voľné ruky, už je tam a dožaduje sa mojkania. Miluje škrabkanie, ideálne pod krkom, ale nebráni sa akémukoľvek hladkaniu 🙂

Picinka miluje dlhé prechádzky, no hravo zvláda aj 20 kilometrové túry. Keď počuje hrkanie obojkov, s vrtiacim chvostíkom okamžite pribehne. Krásne chodí na vodítku, väčšinu času cupitá tesne popri človeku a striehne, kedy sa k nej zohnete a pohladkáte ju 🙂

Je naučená cestovať autom, sama si naskočí, počas jazdy pekne sedí a zvedavo pozerá z okna. Po príchode domov ide do kúpeľne, kde pekne čaká, kým jej prídete utrieť labky. Môže ostať aj sama doma, nič neničí, nešteká, nezavýja, susedia nebudú vedieť, že ju máte. Len keď vás s ňou zbadajú na prechádzke, budú vám ju závidieť 🙂 Picinka je dokonalá psia dáma, vhodná ku pokojnejším ľuďom, kde nebude veľa kriku a hluku. Z hluku má trochu stres, aj keď aj na to by si časom zvykla. Pred vysávačom decentne odíde, s výťahom nemá absolútne žiaden problém.

Bojí sa však nových psov, hlavne tých, ktorí k nej pribehnú veľmi zhurta. Ale keď už psíka spozná, nemá s ním problém. S fenkami, s ktorými momentálne býva, vychádza úplne bezproblémovo. Ľudí má Picina rada, nechá sa hladkať aj na ulici cudzími ľuďmi.

Je to veľmi jemná dušička, ktorá potrebuje milujúci domov a láskyplné zaobchádzanie.

Ak máte záujem o túto krásavicu alebo ďalšie otázky, kontaktujte priamo dočaskárku na tel.č. 0908/630765