Roky

pes
23.11. 2021
25.10. 2022
kríženec československého ovčiaka
62cm; 28kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc od majiteľa dvoch psíkov, ktorých potrebuje umiestniť v útulku, pretože ich už nezvláda. Tak k nám prišiel Rexo a Roky, dva úplne nesocializované psy, ktoré nepoznali ani obojok…

Roky je úžasný, mladý, veselý a veľmi citlivý psík. S novými ľuďmi sa potrebuje pomaly zoznamovať, pri zoznamovaní určite pomôžu pamlsky, tie však nemôžu byť hocijaké – je to gurmán. Keď si už na človeka zvykne a začne mu dôverovať, je to úžasný verný psík, ktorý miluje hladkanie. Je však aj dosť tvrdohlavý, no pri správnej motivácii sa s ním dá pracovať. Vie si už na povel sadnúť, dať labku a ľahnúť. Veľmi rád má aj hračky.

Roky sa rád s človekom “rozpráva” a pýta si pozornosť. Na vodítku už chodí pekne pri človeku. Stále je ešte dosť vecí, ktorých sa bojí, vtedy sa zľakne a snaží sa odísť, alebo vyliezť na človeka, aby ho ochránil. Učí sa však veľmi rýchlo a aj tieto jeho reakcie na nové veci a situácie sa zlepšujú. Určite potrebuje k sebe aktívneho človeka, ktorý ho dostatočne zamestná a socializuje.

Pri manipulácii je trošku ustráchaný, nie je tam však ani náznak agresivity. Má hygienické návyky. So psami aj fenkami vychádza, chce sa s nimi hrať.

Vhodný je skôr k niekomu skúsenejšiemu, kto vie, ako správne socializovať psa, kľudne aj k deťom. Určite by mu v novom domove prospelo ak by mal psieho kamaráta.

Roky si hľadá hlavne bezpečný domov s veľmi dobrým a vysokým oplotením. Potrebuje kvalitnú zateplenú búdku a ideálne aj s prístupom do domu. Keďže je to kríženec Československého ovčiaka, odporúčame Vám si o tomto plemene naštudovať informácie predtým, ako prejavíte záujem.

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu: