Šaki

sučka
04/2017
03.04. 2020
x kríženec
17 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Ako sme zachránili Šaki, sa dočítate v dolnej časti textu. Šaki je absolútne zlatíčko, plná pozitívnej energie a vďačná za všetko dobré. Šaki je v perfektnej dočasnej opatere odkiaľ nám o nej napísali:
“Šaki máme v dočaske už skoro rok, zlatíčko je aj naďalej, no tých pár múch, čo mala, sa nám zatiaľ nepodarilo odstrániť. Absolvovali sme aj pár tréningov proti agresivite (na iných psikov), pracovať sa s ňou dá, ale chce to oveľa viac času a dalších cvičení. Pokiaľ druhý psík nejaví záujem a ignoruje, tak vie byť kamoška pomalým zoznámením, ale ak psík útočí naspäť, tak je veľmi ochranárska, čo je pochopiteľné. Rovnako reaguje aj na hluk a rýchle pohyby, hlavne pri deťoch treba dávať pozor a určite zo začiatku ju nenechávať bez dozoru. Šaki, ako aj každý iný psík, má svojskú povahu, ktorá nie každému sadne, no ak sa spoznáte bližšie, určite by ste si ju obľúbili, je to veľmi vďačný psík, ktorý Vás zahrnie kopou lásky. Hygienické návyky ma zvládnuté na 100%, v byte vie ostať sama a nič neponičí. Má rada pohyb, ale rovnako aj spanie na gauči. Na celodennú turistiku by som ju osobne nebrala ale takú 2-3hod. prechádzku zvládne s radosťou. Treba myslieť aj nato, že nemá este všade srsť a môže jej byť často zima.
Veterinárka odkazuje aj pre budúceho majiteľa, že treba so Šaki raz mesačne kontrolovať análne žľazy, keďže je to psíček s oslabenou imunitou, zvykla mať hnačky, tak treba to len sledovať a nezľaknúť sa, ak niečo, len skontrolovať u veterinárky.”
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF
AKO SME ZACHRÁNILI ŠAKI SA DOZVIETE V TOMTO PRÍBEHU:
Jeden z najťažších prípadov aké sme mali…psychicky, fyzicky aj finančne.
Jedna správa o nahlásení…
Jedna chatka…
Viac ako 29 životov zachránených…
Štyri spolupracujúce organizácie…
Dva smutné ľudské životy….
Odsúdiť je to najjednoduchšie čo môžeme urobiť. Ukázať prstom na vinníka, urobiť zo seba hrdinu a svet je krásny. Každý prípad je iný a treba ho riešiť ľudsky aj keď Vám mnoho vecí Váš rozum neberie.
Mohli by sme tento prípad napísať rôznymi spôsobmi, ale chceme Vám poskytnúť trošku širší záber našej práce aj keď sme len útulok pre zvieratá.
Málokto z nás zažil aké to je ak z krásneho života spadneme na dno a zrazu nemáme nič, prídeme o všetko, pretože choroba si nevyberá a vy už viac nie ste prínosom pre spoločnosť. Nemáte kde bývať, nemáte peniaze, nemáte nič…Je ťažké si to predstaviť a ešte ťažšie zažiť. Zrazu z príjemného bytu prídete do chatky bez elektriny, vody a základných potrieb.
Úprimne, viete si to predstaviť? Zmení sa Vám celý život, čo pred tým bolo samozrejmé, je teraz nedosiahnuteľné, čo bolo logické je teraz nepochopiteľné…
V tomto príbehu chudoba a predpokladáme aj sklony k zberateľstvu hrajú hlavnú rolu. Zberateľstvo je skutočne jedna z nebezpečných chorôb, hlavne keď sú jej súčasťou zvieratá.
Pohľad na tie zveratá doslova bolel a verte nám hnev v nás vrel a dlho nám trvalo nájsť v sebe silu pochopenia.
Poviete si…majitelia mohli urobiť to a to…mohli. Presne tak, mohli urobiť veľa správnych rozhodnutí, ale človek už v tom svojom smutnom svete uvažuje inak.
Sedíme v tmavej, chladnej chatke a ubolená staršia pani nám rozpráva svoj príbeh, smutný príbeh. Možno niečo bolo inak, možno to nie je všetko tak ako vraví…ale sedíte v tmavej, chladnej chatke bez vody a elektriny a to je realita a pravda prítomnosti.
V tej chvíli už nevieme pozerať len na zúbožené zvieratá, ale zasiahne nás aj osud ľudí, ktorí žili slušne, pracovali a celý život milovali zvieratá aj keď trošku inak.
Zobrali sme 9 psíkov a ich stav už na prvý pohľad vyzeral veľmi zle, ale ozajstnú katastrofu sme zistili až po príchode na veterinárnu ambulanciu, kde sme ich postupne vyberali z prepraviek a začalo sa vyšetrovať.
Demodex v najhoršom štádiu, poškodené oči, zapálené uši, podkožné útvary, zlé výsledky krvi, poruchy štítnej žľazy a ťažká podvýživa. Absolvovali sme už množstvo vyšetrení ako odber krvi, sono, RTG. Dostali sme skoro dve veľké tašky liekov, šampónov, doplnkov, kvapiek do uší do oči…a to sme len v podstate na začiatku.
Pri tom všetkom sme si uvedomili, že aj napriek tomu všetkému sa ani jeden psík nebál zdvihnutej ruky, nebáli sa dotyku, boli pokojné a oddané…aj keď nemali nič, láska im v živote nechýbala.
Z chatky sme ďalej zobrali 18 králikov. Áno, osemnásť králikov!
Niektoré žili vo väčších klietkach, niektoré v malých, jedno mali však všetci spoločné…chýbala im strava, voda a základné veci pre spokojný a zdravý život králikov. Živorili a to doslova, niektorým išlo o život.
Králiky sa nám podarilo zachrániť len vďaka perfektnej a obetavej osobe Magde Závatzkej – súkromný azyl Drobec, ktorá nám neváhala pomôcť a králiky zobrala pod svoje ochranné krídla. Precíznou a náročnou starostlivosťou ich dostala z najhoršieho, zabezpečila veterinárne ošetrenie a teraz im dôkladne vyberá tie najlepšie domovy. Magde patrí veľká poklona a úcta za všetko čo robí nie len pre tieto králiky, ale pre množstvo zvierat, ktoré by bez nej nemali šancu na život.
Z chatky sme zobrali aj dve vnútorné mačičky, ktoré mali menšie kožné problémy, ušny svrab a boli tiež podvýživené. Mačičky boli milé a prítulné, nemali žiadne známky stresu. Boli hneď umiestnené do dočasných opatier.
Ďalej sa zobralo 7 vonkajších mačičiek a kocúrov, ktoré žili okolo chatky. Tieto mačičky boli ošetrené na vonkajšie a vnútorné parazity a boli vykastrované. Vonkajšie mačičky sa vrátili ku chatke s tým, že majú pristup aj do vnútra.
OZ Srdce pre mačky zabezpečilo komplexné veterinárne ošetrenie a náklady s tým spojené.
Veľmi pekne ďakujeme dievčatám, že boli hneď pripravené pomôcť.
Veľmi nám pomohla aj Anna Nagyová – OZ Psia duša, ktorá bola stále ochotná nám pomôcť s prevozom zvierat a verte nebolo ich málo. Ráno, večer potrebovali sa prenášať z veterinárnych ambulancií do azylu, alebo do dočasných opatier. Psia duša pomohla finančne s uhrádou veterinárnych nákladov pre kocúra aj materiálne pre súkromný azyl Drobec. Veľmi pekne ďakujeme za pomoc Anke.