Saxana

6837
sučka
06/2018
10.06. 2019
x kríženec
43 cm
áno
áno
áno
nie
áno

Popis

Saxana bola s najväčšou pravdepodobnosťou vyhodená pri ceste smer Rožňava. Bola tam už niekoľko dní keď sa rozhodol Patrik Sudzina zobrať si od nás odchytovú klietku a ísť ju zachrániť. A podarilo sa! Saxi u nás pobudla pár týždňov a odišla do špeciálnej socializačno – výchovnej dočasnej opatery pod vedenením Psieho Centra Pozitív kde spolu urobili kus perfeknej práce. Saxi prešla tréningom v psom centre POZITIV a ovláda: Reakcia na meno Privolanie i s inými psami, v novom prostredí. Treba dávať pozor v momentoch kedy ju niečo vyplaší. Napríklad rýchly pohyb. Potom váha, či má k človeku prísť. Nový majiteľ si na to bude musieť dať na začiatku pozor, pokiaľ si získa dôveru Pri jedle sa chová veľmi opatrne, človek nesmie robiť prudké pohyby. Najlepšie je ju nechať nažrať sa osamote Je zvyknutá na klietku. Nové miesta ju veľmi stresujú, takže ničí deky v klietke. Akonáhle si zvykne je v poriadku a v kľude.

Saxinka je veľmi kľudný psík, na prechádzkach chodí za nami ako chvostík, no sem tam si odbehne preskúmať niečo nové, alebo sa pohraje so psíkmi Na vodítku neťahá (ak áno, niečo ju stresuje), no s nami chodí hlavne na voľno. Trénuje kontrolu na dvere, ale sú pre ňu veľkým stresom. Nerada ostávala sama, ale postupne sa nám darí aby ostala v kľude a nesnažila sa rýchlo prešmyknúť Cestovanie v aute zvláda bez problémov, u nás cestuje v prepravnej klietke. So psami sa hraje, pekne komunikuje, nemala u nás jediný konflikt so psíkom. Na nové veci ktoré stretávame reaguje zvedavo, ale nešteká ani sa nechová agresívne. Bojí sa keď človek dvíha ruky, robí prudké pohyby, alebo keď má človek niečo v ruke. Vďaka protipodmieňovaniu máme už niektoré veci zvládnuté, aby sa nedostávala do stresov. Vysávač zvláda, no pri bližšom kontakte jednoducho odchádza.

Miluje ľudí, rada sa mojká Kvôli jej histórii by som ju nedávala k úplne malým deťom, protože ju stresujú prudké pohyby Miluje kaluže. V jedle nie je vyberavá. Rýchlo sa učí. Chytenie za obojok už zvláda, no jej výraz tváre stojí za to. Treba na tom stále pracovať. Manipuláciu zvláda, sprchu i podávanie odčervovacích tabletiek. No jej telíčko je veľmi stuhnuté, protože sa bojí. U veterinára nemá problém. Saxi sa nebojí búrky.

Nerada ostáva sama, a to platí pre všetky miesta, takže žiaden plot nieje prekážkou. Hygienické návyky trénujeme, no keď jej ozaj treba, nemá problém sa vyčúrať všade. Preto ju máme v našej neprítomnosti v klietke, aj kvôli ničeniu vecí Saxi zvládne i kontakt s mačkami. Najvhodnejší by bol taký majiteľ, s ktorým by mohla byť stále. Bude to skvelá spoločníčka do práce a na krátke prechádzky, poprípade i k starším ľuďom, keďže Saxinka je veľmi pokojná a slušná. V prípade záujmu o Saxi, alebo akýchkoľvek otázok volajte prosím na naše tel.č. 0907441447.