Seina

6779
sučka
11/2018
2019
kríženec
42cm; 14kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Seina bola zachránená z nevhodných podmienok. Od začiatku mala plachú a bojazlivú povahu. V útulku nebolo možné jej dať čo potrebuje. Mala veľké šťastie a dostala sa ku skúsenej dočaskárke a spolu urobili veľké pokroky v socializácií a výchove.

Z DOČASNEJ OPATERY NÁM O SEINE NAPÍSALI:
“Seina potrebuje svoj čas, kým vám začne dôverovať. Nechá so sebou od prvého momentu síce manipulovať, nechá sa zobrať na ruky, nechá si pripnúť vodítko, ale keď má tú možnosť, bude utekať do rohu, kde si ľahne na chrbát a očakáva, čo sa bude diať. Potom, čo k vám však získa dôveru, je to maznák, ktorý vás ráno víta s vrtiacim chvostom, oblizuje ruky a labkou naznačuje, že ešte chce byť škrabkaná.

Seina je mladá fenka plná energie, ktorá potrebuje každý deň dostatok pohybu, aby bola spokojná. Počas dvojhodinovej vychádzky v lese dokáže celé dve hodiny šprintovať, je to také malé torpédo. Vždy znova príde, aby vám olízala ruky a uistila sa, že ste tam, že ste nikam bez nej neodišli, a vzápätí znova šprintuje cez les. Veľkou výhodou je, že nezabieha za zverou. Behá len pre samotnú radosť z pohybu. Bola by z nej ideálna parťáčka na canicross, alebo na bicykel, taktiež celodenné túry by si užila dosýtosti. Seinička miluje vodu, nevynechá žiadnu mláku, ktorá jej skríži cestu.

Po návrate z prechádzky je naučená ísť rovno do kúpeľne, kde si nechá pekne utrieť labky, alebo keď je to potrebné (čo je v jej prípade takmer stále), nechá sa osprchovať. Z namočenia hlavy má zatiaľ strach, ale pri zvyšku tela už pekne drží. Doma Seinička nič neničí, v noci spinká, cez deň leží v peliešku. Hygienické návyky má. S inými psíkmi/fenkami vychádza bez problémov. Je zvyknutá chodiť v aute, sama si naskočí, počas jazdy pokojne sedí.

Seina nie je vhodná k prvopsíčkarom, tiež nie je vhodná k dôchodcom a pre istotu ani k malým deťom. Je vhodná k aktívnym ľuďom, ktorí jej doprajú toľko pohybu, koľko potrebuje, ktorí zamestnajú jej hlavu, aby nemala možnosť ani dôvod cykliť sa vo svojich strachoch. Ak by v novej rodine mala psieho parťáka, bola by to pre ňu výhoda. Nie je to však podmienkou.”

Seina hľadá domov, prípadne dlhodobú dočasnú opateru.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF

Foto: KamaDizajn