Simba

sučka
11/2020
17.03.2021
kríženec NO
18kg - 18.03. 2021
nie
áno
nie
nie
áno

Popis

Simba k nám prišla po tejto prosbe o pomoc:
“Dobrý deň, včera ráno sme spolu telefonicky hovorili. Sused súhlasil s tým, aby som vám poslala informácie o šteniatku, ktoré sa u neho nedopatrením ocitlo. Táto dlhosrstá sučka nemeckého ovčiaka sa narodila 13.11. 2020, údajne čistokrvným rodičom. Chovateľ ju v sobotu 13.3. priviezol spolu s ďalšou sučkou z toho istého vrhu do Košíc pánovi, ktorý mal rezervovanú tú druhú sučku. Človek, ktorému bola určená, o ňu však neprejavil žiadny záujem, a tak zostala so svojou “sestrou”. Chovateľ si ju odmietol vziať späť a majiteľ druhej sučky si obe nechať nemôže. Nie je zaočkovaná ani začipovaná a nemá ešte ani meno.”
❗❗❗ TAKTO FUNGUJE NA SLOVENSKU BIZNIS MNOŽITEĽOV ❗❗❗
Nech sa páči – pán množiteľ si predáva šteniatka bez vakcín, bez odčervenia, bez čipu, bez CITU a BEZ PROBLÉMOV ❗
Simba okrem toho všetkého, čo jej chýba a je zákonom dané, je aj CHORÁ! Kompletná starostlivosť o Simbu nás bude stáť stovky eur. NÁS – nie toho, kto je za to zodpovedný!
Ale poďme pekne poporiadku…
Keď sme dostali túto prosbu o pomoc, začali sme urgentne riešiť prevoz a dočasnú opateru. Veľmi nám pomohol Patrik Sudzina, ktorý zabezpečil prevoz (a nie raz) a našiel úžasnú dočasnú opateru u pani Dominiky. Obom veľmi pekne ďakujeme za pomoc!
Simba absolvovala veterinárnu prehliadku a vyšetrenie. Bola jej diagnostikovaná hypertrofická osteodystrofia. Diagnóza je vážna, síce bola podchytená v čas, ale v prognózach sú veterinári opatrní. Aj keď teraz liečba zaberie, stav sa stále môže meniť v priebehu rastu – približne do dvoch rokov, kedy sa rast zastaví. Simba musí mať kľudový režim, treba ju sledovať – môže byť apatická, môže dostať horúčky, mať silné bolesti a nechutenstvo. V takomto prípade musí ísť na infúzie a potrebnú liečbu. Tieto stavy môžu a nemusia nastať, ale treba byť pripravený na všetko. Do veku dvoch rokov je potrebné chodiť na pravidelné RTG vyšetrenia – intenzitu určí veterinár.
Momentálny stav Simbušky je veľmi dobrý, bez vážnych problémov. Simba teraz dostala 3 druhy liekov a zabezpečili sme jej kvalitné granule. Približne o dva týždne ide na kontrolu a znova RTG vyšetrenie, aby sa zistilo, ako liečba účinkuje a či bude potrebné v nej naďalej pokračovať.
Aktualizácia 06.04. 2021:
Simba bola na kontrole u veterinára. Vysadili sa jej lieky a uvidíme, ako to bude znášať bez nich. Stále je potrebné ju sledovať. Dňa 23.04. absolvuje kontrolné RTG vyšetrenie.
PRE SIMBU HĽADÁME DOMOV.
Domov jej hľadáme len v Košiciach a blízkom okolí – je potrebné s ňou chodiť na kontroly k nášmu veterinárovi v Košiciach. V prípade možnosti komplexného zabezpečenia veterinárnej starostlivosti v novej rodine je možný domov aj mimo Košíc. Simba je v liečbe a zatiaľ bez vakcíny. Simbe hľadáme domov len s úplným prístupom dnu (dom/byt). Simba mala možnosť v prvej dočasnej opatere (v dome) si vybrať, kde chce byť – vybrala si, že chce byť dnu v teple. Momentálne je v dočasnej opatere v byte a je spokojná. Túto možnosť vyžadujeme aj v novom domove aj vzhľadom na jej diagnózu. (Nie do pivnice, garaže a pod.)
Z dočasnej opatary nám o Simbuške napísali:
“Simba, ako každé šteniatko, sa rada blázni a hrá, ale keď sa jej nevenujem, nevtiera sa a kľudne si pospí, alebo sa sama zahrá s loptičkami či špikovou kosťou. Pri jej zábavkach ju sledujem a spolu s Mayou (domáci psík) usmerňujem, keďže ju začali zaujímať topánky a ponožky. Ináč je doma poslušná, nerobí neporiadok, ani nič neobhrýza, zabreše jedine, ak počuje niečo z ulice alebo chodby, a vonku sa vie sama vypýtať, ak už jej veľmi treba. Keď sa príliš rozšantí a chce sa predsa len s niekým hrať, Maya jej pekne ukáže, kedy to už prehnala, Simba pochopí a s tým prestane.
Je rozumná a chápavá, okrem povelu sadni už vie aj ľahni a momentálne si vysvetľujeme, že ťahaním ďaleko nezájde. Vonku si všíma vtáky a rada sa za nimi rozbehne (rovnako ako keď vidí psov), takže aj tu je dobré ju v tomto usmerňovať. Na vodítku ide pekne, ak ju nič nerozptyľuje, bok po boku s Mayou, čiže psí kamoš v novej rodine bude ideálny parťák a vychovávateľ.
Simba má strach z neznámych miest či priestorov, kde ešte nebola a kde to proste nepozná, čiže jej reakcia bola, že si pred bránou alebo na chodbe proste sadla, či dokonca ľahla a nepohla som s ňou. Treba jej len ukázať, že jej nič nehrozí, do výťahu ide síce prikrčene, ale deň čo deň je to lepšie a lepšie, musí si proste na nové veci a miesta zvyknúť a nebude problém :).
Simba je rada vonku a rada spoznáva nových psích kamošov a keby mohla, určite by lietala po výbehu hore dole, ale tu ju zase ja zastavím a kontrolujem, vonku dlho nebývame pre jej zdravotný stav.”
Simba si hľadá domov, nehľadá dvor a koterec! Domov láskavý, zodpovedný, kde sa jej naplno budú venovať.
– Simba potrebuje kvalitné granule/barf, kvalitné doplnky po celý život.
– V dospelosti bude sterilizovaná!
Pre každého zodpovedného majiteľa šťastného psa sú tieto informácie úplne zbytočné, pretože ich považuje za samozrejmosť.
Špekulanti, nevolajte!
Simba nie je vhodná pre starších ľudí!
Simba nie je vhodná na dvor!
Neadoptujeme na stráženie do firiem a objektov!
Pre viac informácií o Simbe, alebo v prípade, že jej viete poskytnúť dočasnú opateru nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
AKO POMÔCŤ SIMBUŠKE:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF