Simon

pes
05/2021
30.10. 2021
kríženec
šteniatko
áno
áno
áno

Popis

Dostali sme prosbu o pomoc pre psíka v osade, ktorý mal napuchnutú hlavičku a bol apatický. Psík bol ustráchaný v kúte, oddane sa nechal zobrať. A tak sme zachránili maličkého Simona.

Simon bol hneď prevezený na veterinárnu kliniku. Mal veľkú ranu pod krkom plnú hnisu a z toho sa zdalo, že má napuchnutú aj hlavičku. Pravdepodobne to bolo spôsobené iným psíkom, čo ho napadol. Simon doslova bojoval o život, hnis mu mohol spôsobiť vážne komplikácie. Simonko však zabojoval a vďaka starostlivosti lekárov je už zdravý, spokojný a pripravený nájsť si svoj pravý domov.

Z kliniky nám o Simonkovi povedali, že je to veľký zlatúšik a maznáčik. Ľudí sa nebojí, ale na ruchy mesta ešte nie je úplne zvyknutý a keď niečo buchne alebo prejde veľké auto, môže sa zľaknúť. Vo vnútri nie je uštekaný a pri pravidelnom venčení má hygienické návyky. So psami sa na klinike osobne nestretol.

Simon už nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Tento týždeň doberie ATB, a berie už len sirup na imunitu. Simonko je stále hospitalizovaný na klinike, ale už môže odísť. Do útulku ho zobrať nevieme, bolo by to pre neho veľmi riskantné, keďže ešte nemá vakcíny.

Vzhľadom na počiatočný zdravotný stav Simona, nemohli u neho prebehnúť vakcinácie a preto preferujeme adopciu na Slovensku. Prevoz cez hranice do Čiech je možný až po kompletnej vakcíne, ktorá bude najskôr o 2 mesiace.

VEĽKOSŤ: 10kg
Veľkosť v dospelosti – odhad: stredný vzrast (+/-18kg)

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0905671142, alebo na alexandra.slobodnikova@gmail.com.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF