Snow

pes
12/2018
14.12. 2020
x kríženec
49cm; 16,3kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Niekoľko dní dozadu nám prišla táto prosba o pomoc: “Potrebovala by som Vasu pomoc. V nasej dedine sa udajne uz vyse polroka tulaju 2 psy. Zdrzuju sa na poli. Dnes mi volala znama, isla som sa na ne pozriet, ale uz z vyse 100m utiekli ked ma zbadali. 🙁 Je mi ich velmi luto, ked sa uz tak dlho tulaju… chcem im nejako pomoct, ale neviem ako. Nas starosta zial nic neriesil ak sa mu to povedalo. Tie psy ziju len takto nadivoko 🙁 a po nociach chodia do dvorov zhanat potravu. Neviem ako to mohli taky dlhy cas prezit. Ak by ste nam poziciali odchytove klietky, sme ochotne s kamaratkou to sledovat. Ina sanca ako sa k nim dostat nie je. Neviem naozaj na koho sa obratit, viem, ze vy toho m te az az , a aj denne… ale neviem kto by im mohol pomoct.”
S pani nahlasovateľkou sme sa dohodli, požičali sme odchytovú klietku a čakali sme. Oboch sa podarilo odchytiť za pár dní.
Snow sa odchytil ako prvý. Pri veterinárnej kontrole sa zistilo, že má roztrhnutý semeník, a tak musel hneď podstúpiť kastráciu. Snow bol spočiatku plachý, ale nebol agresívny, len nepoznal ľudský dotyk. Keď zistil, že mu nikto nechce ublížiť a ľudská spoločnosť je pre neho príjemná, zmenil sa na nepoznanie. Z ustráchaného psíka je teraz miláčik a dožaduje si ľudský kontakt. Má veľmi rád škrabkanie a spoločnosť. Snow nepozná vodítko ani obojok, pri venčení trošku protestuje – ľahne si alebo sadne a ďalej ísť nechce. Tento problém chce len trpezlivosť. Keď je pustený navoľno, je spokojný 🙂 So psami a fenkami vychádza bez problémov.
Snow si hľadá nový domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dovnútra. Hľadáme mu rodinku ktorá ho naučí pozitívnou metódou všetko potrebné aby bol spokojný a šťastný.
Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme najprv si zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika.
Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na alexandra.slobodnikova@gmail.com, alebo na tel.č. 0905671142. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Veľmi nám pomôžete ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou o útulkáčika (kompletné veterinárne ošetrenie, kvalitné krmivo, doplnky) svoj príspevok môžete poslať na náš Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX
Ďakujeme