Stanley

pes
01/2012
23.11.2019
kríženec NO
25 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Vychudnutý, zlomený psíček sa túla dedinou a ťahá za sebou dlhú reťaz, ktorú má zarezanú hlboko do tela. Túla sa deň…dva…tri…týždeň. Hlavička sklonená, labky ledva prekladá…je blízko smrti. Od ľudí pomoc nečaká, nežiada a neprosí. Práve naopak, uteká pri prvom náznaku priblíženia. Hľadá to čo nikdy nemal… Hľadá svet v ktorom by ho nič nebolelo, v ktorom by ťahal loptičku na šnúrke a nie reťaz zarezanú v krku. Hľadá svet, kde by sa ľudí nebál, pretože by nemusel… Hľadal, ale nenašiel a jeho čas sa krátil…

Stanley však našiel nás a my mu ten svet nájdeme! Pevne veríme, že s Vašou pomocou to dokážeme a nájdeme mu krásny svet s názvom domov. Stanleyho sme hneď po odchyte odniesli na veterinárnu kliniku. Reťaz mal zarezanú hlboko v krku aj s karabinou, po ktorej mu ostala hlboká rana. Bol veľmi podvýživený, dehydrovaný a zoslabnutý. Hneď bol ošetrený, napojený na infúziu. Ďalšími vyšetreniami sa zistilo, že Stanley mal následkom chronického zápalu zhrubnutý vonkajší zvukovod so sekundárnou infekciou. Stanley bol približne dva týždne hospitalizovaný na klinike a aj napriek veľkej snahe nájsť mu dočasnú opateru alebo domov a zachrániť ho pred studeným kotercom, sa to nepodarilo. Pomocnú ruku nám podalo len rehabilitačné centrum Wetpet, kde Stanley dostal odbornú starostlivosť a hlavne to bola obrovská pomoc v pravý čas. Keď Stanley už bol na tom dobre a prišiel vhodný čas, bol presunutý do útulku. Komplikácie s uškami však pretrvávali dlhší čas, absolvoval ďalšiu operáciu, ktorá žiaľ nepriniesla požadovaný výsledok a Stanleyho čaká ešte jedna operácia, po ktorej už bohužiaľ počuť nebude, ale iná možnosť už nie je.

Keď Stanley už bol na tom dobre a prišiel vhodný čas, bol presunutý do útulku. Komplikácie s uškami však pretrvávali dlhší čas, absolvoval ďalšiu operáciu, ktorá žiaľ nepriniesla požadovaný výsledok. Stanleymu sa museli vybrať oba zvukovody, takže je hluchý, iná možnosť bohužiaľ už nebola. Stanley váš hlas už počuť nebude, ale vašu lásku bude cítiť. 

Z vychudnútého, zlomeného psíka sa stal krásny a spokojný psík, ktorý teraz už v útulku čaká na svoj domov. Ľudí má rád bez rozdielu, je veľmi priateľsky a milý. S inými psami je náročnejšie ho dať dokopy, nakoľko je celkom dominantný, ale myslíme, že by si vedel zvyknúť na parťáka, ak si sadnú povahovo. Na vychádzkach sa správa pekne, na flexi vodítku chodí bez problémov, pri obchádzaní iných psíkov zvykne trošku vystrájať, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Stanley je zlatíčko a zaslúži si domov, veľmi ho potrebuje.

Ideálny domov pre Stanleyho je domček so záhradkou, s prístupom dnu, ak bude chcieť, a prechádzky v prírode. Starostlivosť o psíka je náročná a adopcia je záväzok na mnoho rokov, preto prosíme, zvážte svoje možnosti a zodpovedne pristupujte k osvojeniu útulkáčika. Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Viete objednať všetko potrebné pre útulkáčikov.
PAF