Stanley

pes
01/2012
23.11.2019
kríženec NO
25 kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Vychudnutý, zlomený psíček sa túla dedinou a ťahá za sebou dlhú reťaz, ktorú má zarezanú hlboko do tela. Túla sa deň…dva…tri…týždeň. Hlavička sklonená, labky ledva prekladá…je blízko smrti. Od ľudí pomoc nečaká, nežiada a neprosí. Práve naopak, uteká pri prvom náznaku priblíženia. Hľadá to čo nikdy nemal… Hľadá svet v ktorom by ho nič nebolelo, v ktorom by ťahal loptičku na šnúrke a nie reťaz zarezanú v krku. Hľadá svet, kde by sa ľudí nebál, pretože by nemusel… Hľadal, ale nenašiel a jeho čas sa krátil…

Stanley však našiel nás a my mu ten svet nájdeme! Pevne veríme, že s Vašou pomocou to dokážeme a nájdeme mu krásny svet s názvom domov. Stanleyho sme hneď po odchyte odniesli na veterinárnu kliniku. Reťaz mal zarezanú hlboko v krku aj s karabinou, po ktorej mu ostala hlboká rana. Bol veľmi podvýživený, dehydrovaný a zoslabnutý. Hneď bol ošetrený, napojený na infúziu. Ďalšími vyšetreniami sa zistilo, že Stanley mal následkom chronického zápalu zhrubnutý vonkajší zvukovod so sekundárnou infekciou. Stanley bol približne dva týždne hospitalizovaný na klinike a aj napriek veľkej snahe nájsť mu dočasnú opateru alebo domov a zachrániť ho pred studeným kotercom, sa to nepodarilo. Pomocnú ruku nám podalo len rehabilitačné centrum Wetpet, kde Stanley dostal odbornú starostlivosť a hlavne to bola obrovská pomoc v pravý čas. Keď Stanley už bol na tom dobre a prišiel vhodný čas, bol presunutý do útulku. Komplikácie s uškami však pretrvávali dlhší čas, absolvoval ďalšiu operáciu, ktorá žiaľ nepriniesla požadovaný výsledok a Stanleyho čaká ešte jedna operácia, po ktorej už bohužiaľ počuť nebude, ale iná možnosť už nie je. Z vychudnútého, zlomeného psíka sa stal krásny a spokojný psík, ktorý teraz už v útulku čaká na svoj domov.

Stanley má odhadovaný vek narodenia 01/2012 a približná váha je 25kg. Ľudí má rád bez rozdielu, je veľmi priateľsky a milý. S inými psami je náročnejšie ho dať dokopy, nakoľko je celkom dominantný, ale myslíme, že by si vedel zvyknúť na parťáka, ak si sadnú povahovo. Na vychádzkach sa správa pekne, na flexi vodítku chodí bez problémov, pri obchádzaní iných psíkov zvykne trošku vystrájať, ale nič, čo by sa nedalo zvládnuť. Stanley je zlatíčko a zaslúži si domov, veľmi ho potrebuje. Ideálny domov pre Stanleyho je domček so záhradkou, s prístupom dnu, ak bude chcieť, a prechádzky v prírode. Pre viac informácií alebo v prípade záujmu volajte na naše tel.č. 0908992511.

Ak sa rozhodnete pomôcť so starostlivosťou a liečbou o Stanleyho, môžete poslať svoj príspevok na náš Transparentný účet:

Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov

Číslo účtu: 5111391211 IBAN: SK5009000000005111391211

Kód banky: 0900 SLSP

Swift kód: GIBASKBX

Poznámka: stanley

Ďakujeme