Sunny

pes
04/2021
10.10. 2022
49,5cm; 17kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Sunny k nám prišiel 10.10.2022 z dočasnej opatery po tom, čo sa našiel na Jarmočnej ulici pri malej stanici v Košiciach. Pani, ktorá ho odchytila a mala v dočasnej opatere, si ho nemohla už dlhšie nechať, pretože Sunny preskakoval plot a utekal ku susedom.

Sunny je zo začiatku trošku opatrný pri nových ľuďoch, no po chvíľke je kamarát s každým, je jedno, či ide o deti, dospelých, alebo starších ľudí. Je to mladý hravý psík, ktorý je plný energie. Keď si na Vás zvykne, nepohne sa od vás na krok a bude sa chcieť len škrabkať a hrať, bude vás nasledovať kamkoľvek pôjdete.

Nové situácie a zvuky ešte stále niekedy Sunnyho prekvapia a vyľakajú, ale to chce len čas a trpezlivosť. Nikdy sa neprejavuje agresívne. Sunny len potrebuje vedieť, že tu pre neho v takýchto situáciách ste a že sa na vás môže spoľahnúť.

Má rád škrabkanie a hladkanie, dlhé prechádzky a objavovanie svojho okolia. Bude úžasným parťákom na turistiku či dlhé prechádzky v prírode, a taktiež pri oddychovaní so svojou rodinkou. Sunny bude perfektný psík, len potrebuje v živote viac prirodzenej socializácie, ktorú zažije v bežnom živote. Je to múdry a šikovný psík.

So psami a fenkami vychádza pekne a bez problémov. Na vodítku na nových psov šteká, no po pomalšom zoznámení nemá žiaden problém. S inými zvieratami znášanlivosť nepoznáme. Hygienické návyky má a vo vnútri sa správa slušne, veci neničí.

Sunny si hľadá domov do bytu, v prípade kvalitného oplotenia pozemku vysokým plotom aj domov do domu s prístupom dnu. Je vhodný ku aktívnej rodinke, ktorá má rada turistiku a pohyb. Sunny je vhodný aj ku prvopsíčkarom.

VAŠA SKÚSENOSŤ SO SUNNYM:

1. “Dobrý deň, posielam Vám nejaké fotky z dnešného výletu so Sunnym, zároveň pár slov: Sunny je super, úplne bezproblémový psík. Dnes so mnou vyšiel na vrchol Zádielskej tiesňavy, tempo prispôsoboval môjmu, keď som za ním nestíhala, tak trpezlivo počkal, motivačne mi olízal ruku a mohlo sa ísť ďalej. Je to skvelý parťák, či už na turistiku alebo na behanie, na druhej strane, ak treba byť pokojným, tak kľudne leží a čaká. Za piškotku po viacerom opakovaní zvládol aj povel sadni. Myslím si, že je to učenlivý šikovný psík. K cudzím ľudom je zo začiatku plachší, ale nijak v zlom sa to neprejavovalo, len nevyhľadáva spoločnosť cudzích ľudí. Cestovanie v aute: cestou tam pár minút tíško kňučal, ale potom sa hneď ukľudnil a cestou späť spokojne spinkal. Ani raz počas celého výletu neštekal, správal sa naozaj ukážkovo. Bol to krásne strávený deň :))”

Pre viac informácií alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms. Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika, musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nielen na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet:
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:

 

Ďalšie informácie

Pohlavie

pes

Šteniatko

nie