Sunshine

sučka
04/2018
kríženec
43cm; 14,2kg
áno
áno
áno
áno
áno

Popis

Záchrana Sunshine a jej detičiek začína, keď obyvateľ obce neďaleko Košíc nahlásil na OÚ, že mu fenka porodila šteniatka na pozemku a on ich tam nechce, tak pracovníčka OÚ nám zavolala do útulku.
Neskôr sme zistili, že pán, ktorý ju nahlásil na úrade vravel, že ju nepozná, že ona tam prišla len a porodila, ale zároveň jeho susedovi povedal, že on si ju doniesol z Moldavy, takže nevieme kde je pravda. Každopádne musel nám pomôcť ju naložiť do auta, pretože k nám bola agresívna, jeho akceptovala a vrtela chvostíkom.
(Zo zákulisia – pán ju volal Miňo)
My neriešime kde je pravda – fenočka bola nechcená, bola vo veľmi nevyhovujúcich podmienkach s pár dňovými šteniatkami, takže sme radi, že sme sa o rodinke dozvedeli.
So Sunshine sme to pár dní nemali vôbec ľahké. Nepoznala nás, bola na nás agresívna – ale, veď ako správna mamka chránila svoje detičky. Dali sme jej čas a snažili sa čo najmenej ju stresovať, nemohli sme riskovať, že stratí mlieko pre detičky. Začali sme ju kŕmiť z ruky a postupne nám dovolila viac a viac. Až nakoniec
sa sama rozvalila na zem a nechala sa hladkať a dokonca rozdávala už aj pusinky.

Sunshine sa o šteniatka krásne postarala a už sú všetky vo svojich domovoch. Teraz svoj domov hľadá Sunshine.

Sunshine už je veľké zlatičko. Pri nových ľuďoch potrebuje trošku času a pamlsky aby si zvykla. Po zoznámení sa hneď rozvalí a chce sa škrabkať a dáva pusinky. Je to milá, jemná a priateľská fenočka. Môže mať ochranárske sklony, ale stačí dodržať zoznamovací “protokol” a nebude mať s nikým problém. Keď si na človeka už zvykne je neskutočne verná, všade ho nasleduje ako chvostik a na privolanie hneď príde. Aj manipulácia je bez problémov. Povahou je tak akurát, aj aktívna aj pokojná. Určite bude skvelá parťáčka na výletoch aj pri odpočinku. Má veľmi rada vodu, ale aj blato. Za pamlsok Vám dá celé kráľovstvo. Psov a fenky si vyberá. Má hygienické návyky.

Sunshine si hľadá domov do bytu, alebo domu s úplným prístupom dovnútra.

Pre viac informácií, alebo v prípade záujmu nás kontaktujte na tel.č. 0907441447. V prípade nedostupnosti nám prosíme napíšte sms.
Ak sa rozhodnete prejaviť záujem o útulkáčika musí to byť zodpovedné a premyslené rozhodnutie celej rodiny. Myslite nie len na prítomnosť, ale aj na budúcnosť, zvážte všetky možnosti a situácie, ktoré môžu nastať.

AKO POMÔCŤ ÚTULKÁČIKOM:

1.FINANČNÁ POMOC

Príspevok bude použitý na kompletné veterinárne ošetrenie, čip, vakcíny, liečbu, kvalitné krmivo.
Transparentný účet :
Únia vzájomnej pomoci ľudí a psov
IBAN: SK5009000000005111391211
Swift kód: GIBASKBX

2. 2% Z DANE PRE ÚTULOK

Veľká pomoc pre útulkáčikov.

3. MATERIÁLNA POMOC

Všetko potrebné pre útulkáčikov viete objednať tu:
PAF